Üniversite sınavı ve KPSS Afşin'de de yapılacak

Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılan sınavların artık Afşin ilçesinde de yapılacağını söyledi.

Üniversite sınavı ve KPSS Afşin'de de yapılacak
Üniversite sınavı ve KPSS Afşin'de de yapılacak
Advert

Budan, makamında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahir Turan ile düzenlediği basın toplantısında, Afşinli öğrencilerin, ÖSYM Genel Kurulunda alınan karar ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için ilçe dışına çıkmadan sınavlara girebileceklerini belirtti.

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavların Afşin'de yapılması için uzun zamandır mücadele ettiklerini ifade eden Bundan, şunları kaydetti:

"Afşinimizde son yıllarda güzel gelişmeler oluyor. Daha önce ilçemizde ÖSYM'nin düzenlediği sınavlar yapılmıyordu. 20 Kasım 2016 tarihinde Elbistan Sınav Merkezine bağlı olarak Afşinimizde KPSS sınavını gerçekleştirmiştik.

Afşinli gençlerimiz ÖSYM'nin yapmış olduğu sınavlara girebilmek için bir yol kat etmek durumundaydılar. Gerek 20 Kasım 2016'daki KPSS sınavındaki tecrübemiz ve o zamanki öğrenci ve vatandaşlarımızın bu sınava girmelerindeki kolaylık bizi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla bir dosya hazırlamaya itti." dedi.

Afşinli öğrencilere ve vatandaşlara bu müjdeyi vermekten dolayı mutlu olduklarını ifade eden Budan, il merkezli sınavlar hariç ÖSYM'nin sınavlarının Afşin'de de yapılacağını kaydetti.

Bu sınavlara gireceklere başarılar dileyen Budan, "Bu kararın alınmasında emeği için başta ÖSYM Başkanımız ve yönetim kurulu üyeleri olmak üzere ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan Bey'e Afşinli hemşehrilerimiz ve Afşin’deki öğrencilerimiz adına teşekkürü de bir borç biliyorum." diye konuştu.

Afşin Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan KPSS ÖSYM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dilan Çiçek Deniz'den D Vitamini Pozu!
Dilan Çiçek Deniz'den D Vitamini Pozu!
Demet Akalın, Cengiz Semercioğlu'nu Topa Tuttu
Demet Akalın, Cengiz Semercioğlu'nu Topa Tuttu