İran'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup: ABD'yi yaptıklarına pişman edene kadar...

ABD'nin Türkiye ve İran'a yönelik yaptırımlarına tepki gösteren İranlı yetkili, "ABD'yi yaptıklarına pişman edene kadar direnişimiz sürecek" mesajı verdi.

İran'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup: ABD'yi yaptıklarına pişman edene kadar...
İran'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup: ABD'yi yaptıklarına pişman edene kadar... Editör
Advert

İran merkezli haber ajansı IRNA'nın aktardığına göre, İran Cumhurbaşkanlığı Ofisi Müdürü Mahmud Vaizi, Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etti. Vaizi'nin kabul sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İran Cumhurbaşkanı Ruhani'nin yazılı mesajını ilettiği ifade edildi.

Vaizi ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ABD'nin Tahran yönetimine yönelik ambargolarına ve son gelişmelere ilişkin bilgi verdi.

İran yönetiminin, ABD'nin Türkiye'ye yönelik yaptırımlarına da tepkisiz kalmadığını vurgulayan Vaizi, "ABD'yi yaptıklarına pişman edene kadar direnişimiz sürecek" mesajı verdi.

Haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İran ile iş birliğini devam etme iradesini vurguladığı, ikili ilişkilerinin gelişmesi ve muhtemel engellerin giderilmesine vurgu yaptığı aktarıldı.

Yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakın gelecekte Cumhurbaşkanı Ruhani ile görüşme temennisinde bulunduğu öğrenildi.

İranlı yetkili, Ankara temasları çerçevesinde Dışişleri Bakanı Mevlût Çavuşoğlu ile de görüştü. Bakan Çavuşoğlu'nun, Türkiye'nin ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarını uygulamayacağını belirttiği ifade edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İddialı Dizi Yüzleşme 4'üncü Bölümle Final Yapıyor
İddialı Dizi Yüzleşme 4'üncü Bölümle Final Yapıyor
Beklenmedik yakınlaşma!
Beklenmedik yakınlaşma!