ABD'den küstah Mehmet Hakan Atilla hamlesi

Türkiye'ye yönelik aldığı ambargo kararı ile kalleşçe hareket eden ABD, Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla ile ilgili de skandal bir karar aldı.

ABD'den küstah Mehmet Hakan Atilla hamlesi
ABD'den küstah Mehmet Hakan Atilla hamlesi Editör
Advert

ABD'nin Türkiye ile olan ilişkilerini hem siyasi hem de ekonomik olarak gerilime sürüklediği bu günlerde Washington yönetimi yine oldukça tartışılacak bir kararın altına imzasını attı.

ABD’de tutuklu bulunan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla New York’tan Pensilvanya eyaletinde bulunan FCI Schuylkill cezaevine nakledildi.

SEBEPSİZ YERE NAKLEDİLDİ

Yargıç Berman, mayıs ayındaki duruşmada ‘uluslararası havalimanlarına ve Türk Konsolosluğu'na yakın olması için Hakan Atilla'nın cezasının geri kalan bölümünü Connecticut eyaletine bağlı Danbury şehrindeki federal cezaevinde tamamlamasını kararlaştırmıştı. Ancak gelinen noktada Atilla bugün itibarıyla FETÖ'nün kalbi olan Pensilvanya'daki FCI Schuylkill cezaevine nakledildi.

Sebepsiz yere yapılan bu uygulamanın, gerilimli bir dönem içerisinde dostane bir mesaj olarak algılanmayacağı aşikar.

BAKANLIK KAYITLARINDA

ABD Adalet Bakanlığı kayıtları, 25 Temmuz 2019’da tutukluluk süresi sona erecek olan Hakan Atilla’nın, ‘bin 362’ mahkumun bulunduğu, Pensilvanya eyaletindeki ‘Schuylhill’ cezaevine nakledildiğini gösteriyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkücü Yavuz Bingöl, Arkadaşına Tokat Attı
Türkücü Yavuz Bingöl, Arkadaşına Tokat Attı
Hercai, Küfür Sahnesiyle Olay Oldu
Hercai, Küfür Sahnesiyle Olay Oldu