Herkesi ilgilendiriyor aman dikkat! 3 bin 150 lira para cezası var

Son Dakika Gündem Haberleri

Herkesi ilgilendiriyor aman dikkat! 3 bin 150 lira para cezası var
Herkesi ilgilendiriyor aman dikkat! 3 bin 150 lira para cezası var Editör
Advert

Pakdemirli, yazılı açıklamasında, Türkiye'nin içinde bulunduğu zor  günlerde bayramın birlik ve beraberliği pekiştirmesi açısından önemli olduğunu  belirterek, tüm vatandaşların ve İslam aleminin Kurban Bayramı'nı içtenlikle  kutladığını ifade etti.

Hayvanların uygunsuz şekillerde yakalanması, uygunsuz şartlarda kesim  yapılması gibi durumların hayvanların acı çekmelerine sebep olacağının altını  çizen Pakdemirli, şunları kaydetti:

"Hayvanları Koruma Kanunu'nda 'Hayvanların kesilmesi dini kuralların  gerektirdiği özel koşullar dikkate alınarak hayvanı korkutmadan, ürkütmeden, en  az acı verecek şekilde, hijyenik kurallara uyularak ve usulüne uygun şekilde  yapılır.

Hayvanların kesiminin ehliyetli kişilerce yapılması sağlanır' hükmü yer  almaktadır. Bu hükme aykırı hareket edenlere hayvan başına bin 255 lira idari  para cezası uygulanacaktır.

Söz konusu kanun uyarınca yürürlüğe konulan 'Kurban  Hizmetlerinin Diyanet İşleri Başkanlığınca Yürütülmesine Dair Yönetmelik'  hükümlerine aykırı hareket edenlere de hayvan başına 3 bin 150 lira idari para  cezası verilecektir."

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla Tarım ve Orman Bakanlığı, İçişleri  Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Diyanet İşleri  Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı temsilcilerinden oluşan Bakanlıklararası  Kurban Hizmetleri Kurulu tarafından hazırlanan 2018 Yılı Kurban Hizmetlerinin  Uygulanmasına Dair Tebliğ'in 14 Ağustos'ta yayımlandığını anımsatan Pakdemirli,  özellikle hayvanlara eziyet edilmemesi hususunda gerekli tedbirlerin alınmasını  sağladıklarını aktardı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkücü Yavuz Bingöl, Arkadaşına Tokat Attı
Türkücü Yavuz Bingöl, Arkadaşına Tokat Attı
Hercai, Küfür Sahnesiyle Olay Oldu
Hercai, Küfür Sahnesiyle Olay Oldu