Gözünün önünde parçalandı! 'Kızımı koruyamadım'

Son Dakika Gündem Haberleri

Gözünün önünde parçalandı! 'Kızımı koruyamadım'
Gözünün önünde parçalandı! 'Kızımı koruyamadım' Editör

Fethiye ilçesindeki hayvan dostu bir otelde tatil yapan Hollanda  İçişleri Bakanlığında görevli Erkan Çıldır ve otel görevlisi eşi Meryem Çıldır'a  ait 6 yaşındaki terrier cinsi dişi köpek Angel, otelin havuz başında dogo cinsi  bir köpeğin saldırısına uğradı.

Veteriner kliniğinde ilk müdahalesi yapılan köpek, ilçedeki imkanların  yetersiz olduğu bilgisi üzerine 200 kilometre uzaktaki Antalya'da bir hayvan  hastanesine götürüldü.

Burada acil ameliyata alınan Angel, 6 saat süren bir  operasyon geçirdi. İki gün yoğun bakımda kalan köpek öldü.

"KIZIMI KORUYAMADIM"

Köpeğinin ölümü üzerine gözyaşlarına hakim olamayan Meryem Çıldır, AA  muhabirine yaptığı açıklamada, köpeğini altı aylıkken sahiplendiklerini belirtti.

Bütün tatillere köpekleriyle çıktıklarını ve hiçbir olumsuzluk  yaşamadıklarını belirten Çıldır,  "Angel'ım melek oldu, ismi gibi melek oldu.  Kızımı koruyamadım. Kendi kızlarıma da moral veremiyorum." diye konuştu.

Erkan Çıldır ise üç kızı ve küçük evcil köpekleri ile birlikte tatil  yapabilmek için Hollanda'dan Fethiye'ye geldiklerini belirterek, otelde  köpeklerinin bağlı tutulması yönünde uyarıda bulunulduğunu anlattı.

Tatilin ikinci gününde, havuz başında yattığı sırada köpeğinin de  şezlonga bağlı olarak yanında durduğunu  aktaran Erkan Çıldır, şöyle konuştu:

"Bir anda büyük dogo cinsi köpek koşarak üstümüze doğru geldi. Onu  uzaklaştırmak istedim ama o gücüyle köpeğimizi aldı ve parçaladı. Çok zor durumda  kaldık. Araya başka bir müşteri daha girdi. O da kolundan ısırıldı."

Yapılan ameliyata rağmen köpeklerinin öldüğünü anlatan Çıldır, "Altı  kişi geldik, beş kişi geri döneceğiz. Çok zor bir durum. Yaşadığımız acıya  kelimeler yetmiyor." dedi.

Çıldır, başıboş olarak dolaştığını iddia ettiği dogo cinsi köpeğin  otelin genel müdürüne ait olduğunu öne sürerek, jandarmaya şikayet dilekçesi  verdiklerini söyledi.

Çok sevdikleri köpekleri Angel'ın ölüsünü uçakla İstanbul'a gönderen  Çıldır ailesi, köpeği Edirne'de bulunan hayvan mezarlığına gömeceklerini  belirtti.

"BİZ DE KURALLARI ÇİĞNEDİKLERİ İÇİN ONLARDAN ŞİKAYETÇİ OLDUK"

Fethiye'deki otelin gelen müdürü İlker Baylan, hayvan dostu bir otel  olduklarını belirterek, misafirlerinin evcil hayvanlarıyla otellerinde  kalabildiklerini dile getirdi.

Otelin havuz başına ve restoranlarına hayvanların girmesinin yasak  olduğunu ifade eden Baylan, şunları söyledi:

"Kendileri uyarıldıkları halde havuz başına köpek getirmişler. Bize  ait olan bir köpek, onun havlamasından ve görüntüsünden dolayı tahrik olmuş. 

Zincirini koparmış ve iki köpek arasında bir kavga olmuş. Herhangi bir şekilde  personelimizin ya da burada çalışan birinin yapmış olduğu bir şey yok  ortada.Yasak olan bir alana evcil hayvan indirdikleri için durum bundan ibaret."

Otelde kalan pek çok tatilcinin evcil hayvanı olduğunu aktaran Baylan,  "Köpekler birbirinden tahrik olmasınlar diye hayvanların havuz başına ve  restoranlara inişi yasaktır. Adli süreç devam ediyor. Onlar bizden, biz de  kuralları çiğnedikleri için onlardan şikayetçi olduk." sözlerine yer verdi.

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayhan Gürhan: Annem Gözümün Önünde İntihar Etti
Bayhan Gürhan: Annem Gözümün Önünde İntihar Etti
Ünlü İsim Rihanna Açtı Ağzını Yumdu Gözünü
Ünlü İsim Rihanna Açtı Ağzını Yumdu Gözünü