Savaş pozisyonu alındı! Şavaşa hazırız

Haberin Ayrıntıları İçin Tıklayınız...

Savaş pozisyonu alındı! Şavaşa hazırız
Savaş pozisyonu alındı! Şavaşa hazırız Ayse Duygulu

İdlib’de sular iyice ısındı. ÖSO komutanlarından Mahmut Süleyman “Ulusal Kurtuluş Cephesi’nden teklif gelirse İdlib’i birlikte savunabiliriz” dedi.

İdlib kentinin havadan ve karadan vurulmasıyla birlikte Suriye'nin kuzeyinde büyük bir askeri hazırlık başladı. Suriye ordusunun kentin güneyine ve Hama kırsalına büyük bir askeri yığınak yapmasıyla birlikte İdlib'deki muhaliflerde savaş pozisyonuna geçti.

Bölgede suların ısınmasıyla birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) de Suriye sınırına büyük bir askeri sevkiyat yaptı. Doğu ve Batı illerinden yola çıkan fırtına obüs topları ile tank birlikleri, askeri tırlara geniş güvenlik önlemleri altında Kilis'e getirildi. Obüs topları ile tanklar İdlib sınırına konuşlanacak.

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) askerleri de Suriye Rejimi'nin bölgeye olası kara harekatı için hazırlıklarına başladı. TSK'nın öncülüğünde Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatlarıyla bölgede büyük bir başarı yakalayan ÖSO, bölgedeki muhaliflerden teklif gelmesi halinde İdlib'i beraber savunabileceklerini söyledi.

ÖSO birleşenlerinden Fatih Sultan Mehmet Tümeni Komutanı Mahmut Süleyman, "ÖSO olarak İdlib'deki Ulusal Kurtuluş Cephesi'nden teklif gelmesi halinde güçlerimizi İdlib sınırına kaydırabiliriz. Olası bir müdahalede İdlib'i beraber savunabiliriz" diye konuştu. (Sabah)

Türk Silahlı Kuvvetleri Özgür Suriye Ordusu Ulusal Kurtuluş Cephesi Fatih Sultan Mehmet Tümeni Komutanı Mahmut Süleyman

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülperi dizisi'nin tecavüz sahnesi isyan ettirdi
Gülperi dizisi'nin tecavüz sahnesi isyan ettirdi
Hadise mallarını ablası Hülya Açıkgöz'e kaptırdı
Hadise mallarını ablası Hülya Açıkgöz'e kaptırdı