Müjde büyük indirim! yetkili makamlardan duyruldu

Haberin Ayrıntıları İçin Tıklayınız...

Müjde büyük indirim! yetkili makamlardan duyruldu
Müjde büyük indirim! yetkili makamlardan duyruldu Ayse Duygulu

Turan, yaptığı yazılı açıklamada, borcunu erken kapatıp tapusunu almak  isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep dolayısıyla, geri  ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası düzenlendiğini ifade  etti.

Vatandaşların bu yöndeki beklentileri üzerine 2018 yılı için indirim  kampanyasının ikincisini düzenlemeye karar verdiklerini aktaran Turan, şunları  kaydetti:

Her yıl yapılan indirim kampanyasında, borcunu peşin ödeyen  vatandaşlar için yüzde 20 indirim uyguluyoruz.

Cuma günü başlayacak olan  kampanyada indirim oranını yüzde 24'e çıkardık. Kampanyadan yararlanmak isteyen  konut ve iş yeri alıcıları 21 Eylül-18 Ekim döneminde ilgili bankaya başvuruda  bulunabilecek. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru  tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç  kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak."

Turan, söz konusu kampanyada esnek ödeme planı yaptıklarını  vurgulayarak, "Yüzde 24 indirim kampanyamızdan bütün borç bakiyesini  kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak  vatandaşlarımız borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları  peşin ödemelerde yüzde 24 indirim kampanyasından faydalanabilecek."  değerlendirmelerini yaptı.

"Kampanyadan yaklaşık 192 bin kişi yararlanacak"

Ergün Turan, indirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve  iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları  aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerektiğine dikkati  çekti.

Kampanyadan, satışları 2017'nin haziran sonuna kadar gerçekleştirilmiş  ve geri ödeme taksiti bu tarihe kadar başlamış konut ve iş yerleri sahiplerinin  yararlanacağı bilgisini vererek, "Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz  indirim kampanyasına dahil edilmemiştir." ifadesini kullandı.

Turan, kampanyaların, belirli prosedürlere ve vatandaşların durumuna  göre yapıldığına işaret ederek, yaz döneminde birçok kişinin tatilde olması  dolayısıyla indirim kampanyasının bahar ayında hayata geçirildiğini bildirdi.

Kampanyadan yaklaşık 192 bin konut ve iş yeri alıcısının  yararlanacağını aktaran Turan, kampanya kapsamındaki konut alıcılarının borç  bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde  Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut  kredisi kullanabileceklerini bildirdi.

Tokide indirim toki'de kampanya Toki İndirim Toki
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Ali Erbil'den müjdeli haber geldi
Mehmet Ali Erbil'den müjdeli haber geldi
Jennifer Lopez hayranının kucağında dans etti
Jennifer Lopez hayranının kucağında dans etti