O ülke'den kritik ABD açıklaması.. Tüm görüşmeleri durdurduk

Haberin Ayrıntıları İçin Tıklayınız..

O ülke'den kritik ABD açıklaması.. Tüm görüşmeleri durdurduk
O ülke'den kritik ABD açıklaması.. Tüm görüşmeleri durdurduk Editör

İrlanda'ya resmi ziyarette bulunan Maliki, İrlandalı mevkidaşı Simon  Coveney'le başkent Dublin'de düzenlediği ortak basın toplantısında, ABD Başkanı  Donald Trump'ın Kudüs'ü 6 Aralık 2017'de "İsrail'in başkenti" olarak tanıma  kararının ardından Filistin tarafının hiçbir ABD'li yetkili ile bir araya  gelmediğini belirtti. Maliki, "ABD yönetimi, Filistin halkına ve davasına savaş  ilan etti. Bu nedenle ABD'yle tüm görüşmeleri durdurduk." dedi.

Washington'un barış sürecindeki arabulucu rolünü kaybettiğine dikkati  çeken Maliki, "ABD hükümetinin aldığı kararla ilgili şikayette bulunmak üzere  çeşitli uluslararası örgütlerine gitme kararı aldık. Bu siyasi ve diplomatik  üslubu sürdürerek, Filistin davasını savunacağız." ifadesini kullandı.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas da resmi temaslarda bulunmak  üzere geldiği İrlanda'nın başkenti Dublin'de İrlanda Cumhurbaşkanı Michael D.  Higgins ile Filistin ve bölgedeki gelişmeleri ele almıştı.

Avrupa turu kapsamında İrlanda'ya gelen Abbas'a ziyaretinde, Filistin  Dışişleri Bakanı Maliki'nin yanı sıra Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme  Konseyi Genel Sekreteri Saib Ureykat, Başbakan Yardımcısı Ziyad Ebu Ömer ve  Diplomatik İşlerden Sorumlu Müsteşar Mecdi el-Halidi eşlik ediyor.

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 2019'un ilk yarışmacısı belli oldu
Survivor 2019'un ilk yarışmacısı belli oldu
Nurgül Yeşilçay evleniyor
Nurgül Yeşilçay evleniyor