Son Dakika... AK Parti ve MHP, 'Cumhur İttifakı'nın devamı konusunda anlaştı

Haberin Ayrıntıları İçin Tıklayınız...

Son Dakika... AK Parti ve MHP, 'Cumhur İttifakı'nın devamı konusunda anlaştı
Son Dakika... AK Parti ve MHP, 'Cumhur İttifakı'nın devamı konusunda anlaştı Ayse Duygulu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, MHP  ile yerel seçimlerde ittifak için heyetler arası görüşmelere başlanacağını  söyledi. 

Özhaseki, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadır Durmaz ile görüşmesinin  ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, MHP ile yerel seçimlerde ittifak için  heyetler arası görüşmelere başlanacağını ifade etti.

Özhaseki, "Detaylar konuşulmadı. Cumhurbaşkanımız döndükten sonra  ikili heyetler halinde görüşmelere  devam edilecek." dedi.

Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ve Almanya  ziyaretlerinin ardından en kısa sürede MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir  araya geleceğini de kaydetti.

MHP'Lİ DURMAZ'DAN İTTİFAK AÇIKLAMASI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Cumhur İttifakı iradesinin yerel seçimlerde de aynı şekilde devam etmesi hususunda AK  Parti ile karşılıklı irade beyanında bulunduklarını bildirdi. 

Durmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile "yerel  seçimde ittifak" ile ilgili gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından AA muhabirine  yaptığı açıklamada, her iki tarafın da Cumhur İttifakı iradesinin yerel  seçimlerle de devam etmesi gerektiği konusundaki iyi niyetini karşılıklı beyan  ettiğini söyledi.

Detayları görüşmediklerini belirten Durmaz, şöyle devam etti:

"Cumhur İttifakı iradesinin yerel seçimlerde de aynı şekilde devam  etmesi hususunda karşılıklı irade beyanında bulunduk. Görüşmelerimiz bundan sonra  gerek iki genel başkan yardımcısı arasında gerekse heyetler olarak devam  edebilir.

Sayın Cumhurbaşkanının Sayın Genel Başkanımızla görüşmeleri bekleniyor.  Orada da belki daha kapsamlı bir değerlendirme yapma imkanı olabilir veya  sonrasında daha kapsamlı çalışmalar yapılabilir. Sayın Cumhurbaşkanı ve Genel  Başkanımızın görüşmeleri bundan sonraki görüşmelerimize ışık tutacak. İrademizin  karşılıklı olarak örtüştüğünü ifade edebiliriz."

SAMİMİ VE DOSTANE

Cumhur ittifakı iradesinin devamında yarar olduğunun ifade edildiğini  vurgulayan Durmaz, "Görüşmelerin devamı konusunda mutabık kaldık." dedi.

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 2019'un ilk yarışmacısı belli oldu
Survivor 2019'un ilk yarışmacısı belli oldu
Nurgül Yeşilçay evleniyor
Nurgül Yeşilçay evleniyor