ASELSAN Zirvede

1975 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin haberleşme cihaz ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kurulan ASELSAN (Aselsan Askerî Elektronik Sanayii)2017 yılının cirosunda Türk Lirası bazında %42,3 artış yaparak dünyada 100 savunma ve havacılık sanayi şirketlerinin içinde birinci olarak önemli bir konuma geldi.

ASELSAN Zirvede
ASELSAN Zirvede Editör

Türk Lirası ile Zirve !

2017 cirosunda Türk Lirası bazında %42,3 artış ile Dünya Savunma ve Havacılık Sanayişirketlerini arasından birinci olarak zirveye çıkmayı başardı.

ASELSAN (Aselsan Askerî Elektronik Sanayii)’den yapılan duyuruya göre 2018 Küresel Havacılık ve Savunma Şirketleri Finansal Performans Çalışmalarına göre dünyadaki büyük 100 şirket isminin geçtiği listede tek Türk üretici olan ASELSAN yapılan ciro sıralamasına 63. Olmuştur.

ASELSAN (Aselsan Askerî Elektronik Sanayii) Türk Lirası olarak 2017 cirosuna göre ve kişi başı ciroda %42,3 yükselme ile birinci sıraya yerleşirken, %12,7 aktif kar ile dördüncü sıra, %22,3 faaliyet gösteren şirketler arasında beşinci olarak listeye giriş yaptı. Kişi başına faaliyet kar oranına göre 65 bin 145 $ ile sekizinci sıraya yerleşti. Dünya Savunma ve Havacılık Sanayi çalışmalarında 500 milyon dolar üzerine çıkan 100 şirketin bilgi ve ciroları dikkate alındı. Ciro büyümesi, faaliyet karı, faaliyet gelirleri, aktif kar, sipariş satış oranı, üretimdeki artış ve iş gücü verimi gibi benzeri finansal hareketler dikkate alınarak hesaplama yapıldı.

Havacılık ve Savunma Şirketleri Finansal Performans Çalışmalarında şirketlerin gelir oranının %2.7 arttığı açıklanırken 685,5 milyar doları bulduğu bildirildi.

Aselsan

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 2019'un ilk yarışmacısı belli oldu
Survivor 2019'un ilk yarışmacısı belli oldu
Nurgül Yeşilçay evleniyor
Nurgül Yeşilçay evleniyor