Canlı yayında Türkiye'den çok net S-400 çıkışı!

Haberin Ayrıntıları İçin Tıklayınız..

Canlı yayında Türkiye'den çok net S-400 çıkışı!
Canlı yayında Türkiye'den çok net S-400 çıkışı! Ayse Duygulu

Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, yerli üretim, S-400 ve F-35 konularında kritik değerlendirmelerde bulundu. Kanal 7’nin canlı yayınında konuşan Demir, “Yeni bir taarruz helikopterimiz geliyor Atak’tan daha iyi bir helikopter. Yakında hepiniz duyacaksınız. Atak dünyada ilk 5’te olan bir helikopter tabi ki ilgi çekecek. Çok yoğun ilgi var” dedi. 

İsmail Demir Rusya’dan alınacak hava savunma sistemi için ise şöyle konuştu: S-400’den vazgeçmek gibi bir durum söz konusu değil. Bu imzalandı ödemeler yapılıyor. Bunu konuşmanın artık çok anlamı yok. Bu mesele o anlamda kapandı. Türkiye’nin kendi hava savunma sistemi ile ilgili yaptığı araştırmalar sonucunda bu ürünün en iyisi olduğu belirlenmiştir.

Bu ülkenin bağımsız kararı bu. NATO ve diğer ülkelerin bu duruma saygı duyması gerekir. ‘Madem bir silah aldınız keşke entegre olabilseydi’ diyorlar. Biz de keşke NATO daha anlayışlı olabilseydi diyoruz.

F-35 takvimi yürüyor

Savunma Sanayi Başkanı Demir F-35’lerin teslimatı ile ilgili, “Biz ödemelerimizi yapıyoruz. Onlar teslimatları yaptılar, eğitimler devam ediyor. Bizim muhataplarımız dışında diğer politik yaklaşımların hiçbir değeri yok. Takvimde hiçbir şaşma yok. Türkiye’nin katkısı olmazsa başka ülkeleri devreye sokabilirler ama sekteye uğrar fiyat değişimi olur. Ama Türkiye’nin ortaklıktan çıkarılması gibi bir durum yok” dedi 

Prof. Dr. İsmail Demir Savunma Sanayi Başkanı Türkiye Savunma Sanayi Başkanı S-400 F-35

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nurgül Yeşilçay evleniyor
Nurgül Yeşilçay evleniyor
Evde Fahriye kanunları!
Evde Fahriye kanunları!