Son dakika... Doğruysa yer yerinden oynar! Prens Selman...

Haberin Ayrıntıları İçin Tıklayınız...

Son dakika... Doğruysa yer yerinden oynar! Prens Selman...
Son dakika... Doğruysa yer yerinden oynar! Prens Selman... Ayse Duygulu
Advert

İngiltere merkezli İran Uluslararası Televizonu'nun, yöneticisi prens Selman'a yakın bağlantıları olan Suudi Arabistanlı bir işadamının ve gizli bir offshore varlığından finanse edildiği ortaya çıktı. 

Bu ifşayla,  İran Uluslararası TV'nin editoryal bağımsızlığıyla ilgili kaygıların ve Londra'da faaliyet gösteren Suudi bağlantılı birçok TV istasyonuna dair korkuların artması bekleniyor.

Guardian'a konuşan bir kaynak, çok sayıda kişinin gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinden sorumlu olduğuna inandığı prens Muhammed'in İran Uluslararası Televizyonu'nun arkasındaki güç olduğunu söyledi. 

Londra'nın batısında Hounslow semtinde bulunan Chiswick’te faaliyet gösteren TV, parasını Suudi kraliyet mahkemesinden aldığını iddialarını reddetmedi.

İran Televizyonu, geçen yıl medya sahnesinde birdenbire ortaya çıktı. 100 kişilik güçlü personel ağının birçoğuna ödenen ve sık sık ödenenleri iki katına çıkartılan cömert maaşların finansman kaynağı belirsizdi. 

Gazeteye konuşan kaynak ayrıca, prensin Kraliyet danışmanı Suud el Kathani'nin İran Uluslararası Televizyonu'nun arkasındaki güçlerden biri olduğunu iddia etti.

Cemal Kaşıkçı Cemal Kaşıkçı cinayeti İran Uluslararası Televizonu Suudi Arabistan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkücü Yavuz Bingöl, Arkadaşına Tokat Attı
Türkücü Yavuz Bingöl, Arkadaşına Tokat Attı
Hercai, Küfür Sahnesiyle Olay Oldu
Hercai, Küfür Sahnesiyle Olay Oldu