Warning: session_start(): open(/var/lib/php/session/sess_p1kkq1s4njitq7pfr5l60ricl4, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /var/www/vhosts/haberplus.net/httpdocs/index.php on line 9
Şule Çet soruşturmasında yeni gelişme

Şule Çet soruşturmasında yeni gelişme

Haberin Ayrıntıları İçin Tıklayınız...

Şule Çet soruşturmasında yeni gelişme
Şule Çet soruşturmasında yeni gelişme Editör

Hürriyet'ten Mesut Hasan Benli'nin haberine göre; Şule Çet, 29 Mayıs 2018’de lüks bir plazananı 20. katından şüpheli şekilde düşerek hayatını kaybetti. Aynı dairede bulunan Çet’in patronu Çağatay Aksu ve arkadaşı Berk Akand, gözaltına alındı. İki kez nöbetçi mahkemeye çıkarılan şüpheliler, her ikisinde de hâkim tarafından adli kontrolle serbest bırakıldı. Ancak bu süreçte Ankara Adli Tıp Kurumu’nun hazırladığı otopsi raporunda Şule Çet’in saldırıya uğradığı ortaya çıktı.

RAPOR DOSYAYA GİRDİ SAVCILIK HAREKETE GEÇTİ

Haklarında tekrar gözaltı kararı çıkarılan Çağatay Aksu ve Berk Akand Ankara 2. Sulh Ceza Hâkimliği’nce “Cinsel amaçlı cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, nitelikli cinsel saldırı” suçlarından 14 Temmuz’da tutuklandı. Adli Tıp Kurumu Başkanlığı Biyoloji İhtisas Dairesi’nin hazırladığı rapor, kısa bir süre önce soruşturma dosyasına girdi. Raporda Çet’in el tırnaklarından alınan iki DNA örneğinin şüpheli Berk Akand’a ait olduğu belirtildi.

BERK AKAND'A AİT DNA BULUNMASI

Savcılık, dosyaya giren rapor nedeniyle yeniden iki şüphelinin ifadesine başvurdu. Şüpheli Çağatay Aksu, Çet’in tırnaklarında Berk Akand’a ait DNA örneklerinin tespit edilmesiyle ilgili olarak “Ben Emniyet birimlerinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığında ve Sulh Ceza Hakimliğinde ifade verdim. O ifadem doğrudur. Olay anında Şule Çet’i aşağıya düşerken kurtarmaya çalışan benim. Berk Akand, Şule Çet’in aşağıya düşme anında odada değildi. Nasıl çıktığını bilemem” dedi.

ŞİŞELER ALINMIŞ OLABİLİR

Savcının, video kayıtlarında içki şişelerinin görünmesine rağmen yapılan incelemede içki şişelerine rastlanılmadığı yönündeki soruya da şüpheli Aksu, “Emniyetin yaptığı olay yeri inceleme tutanağında vardır. Savcılık aşamasında şişeler alınmış olabilir. Ben şişeleri bir yere atmadım. Bardakları yıkayıp mutfağa koymuştum. Ayrıca olaydan önce bardakları yıkamıştık” yanıtını verdi.

TOKALAŞMAYLA GEÇMİŞ OLABİLİR İDDİASI

Şüpheli Akand da kendisine ait DNA örneğinin Şule Çet’in tırnakları arasında çıkmasıyla ilgili olarak “Olay günü Şule Çet ile tokalaşmıştık. Aynı bilgisayarı kullanarak müzik seçmiştik. DNA bu şekilde Şule Çet’in eline geçmiş olabilir. Ben olay anında odada yoktum” dediği öğrenildi.

ANA RAPOR BEKLENİYOR

Olay gecesine ilişkin HTS kayıtları da soruşturma dosyasına ulaştı. HTS kayıtlarından yapılacak analizle şüphelilerin ve maktülün telefon trafiği ortaya konulacak. Savcılık, şüpheliler hakkında bir karar verebilmek için Adli Tıp Kurumu ana raporunu beklemeye başladı. Gelecek rapor olayın bir intihar mı yoksa cinayet mi olduğunu ortaya koyacak

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Karımla beraber olurken gördüm’ Bursa’daki vahşetin kan donduran gerçekleri ortaya çıktı!
‘Karımla beraber olurken gördüm’ Bursa’daki vahşetin kan donduran gerçekleri ortaya çıktı!
Kurtlar Vadisi Pusu Ne Zaman Başlayacak? Kaos Beklenen Açıklama
Kurtlar Vadisi Pusu Ne Zaman Başlayacak? Kaos Beklenen Açıklama