Nagehan Alçı'dan Kanal D'ye: Sunucuya yalan söylettiler, Sıla'nın görüntüleri dava dosyasından alınmadı

Nagehan Alçı, Ahmet Kural tarafından darp edilen Sıla Gençoğlu ile ilgili yaptıkları haber nedeniyle Kanal D Haber'e yönelik eleştirilerini sürdürdü. Alçı, sunucu Buket Aydın'ın "Cuma günü soruşturma dosyasına giren ve olaydan sonra çekildiği iddia edilen görüntüleri kamuoyuna sunduk" açıklaması için de "Yalan" dedi.

Nagehan Alçı'dan Kanal D'ye: Sunucuya yalan söylettiler, Sıla'nın görüntüleri dava dosyasından alınmadı
Nagehan Alçı'dan Kanal D'ye: Sunucuya yalan söylettiler, Sıla'nın görüntüleri dava dosyasından alınmadı Editör
Advert

Nagehan Alçı, "Sıla olayı ve biz kadınlara kurulan tuzaklar" başlığıyla yayımlanan yazısında "Cuma günü Kanal D’nin yayınladığı utanç verici haberle başladı son tartışma hatırlarsanız. Buldukları bir videonun üzerine, Ahmet Kural’ın açıklamalarını ekleyerek, eski görüntülerle süsleyerek 'eğlenen Sıla' alt metnini verip 'Bakalım bundan sonra süreç nereye gidecek?' diye apaçık bir algı yönetimi sergileyerek iyi habercilik falan yapmadılar, ibretlik bir 'cinsiyetçi manipülasyon' yaptılar" dedi.

"Pazartesi akşamı, bülten sunucusuna, herkesin gözünün içine baka baka 'O görüntüleri dava dosyasından aldık' yalanını söylettiler. Halbuki Ahmet Kural’ın avukatının basına da yansımış beyanı var" ifadesini kullanan Alçı, avukatın şu açıklamalarını hatırlattı:

— Sıla Gençoğlu'nun müvekkilim Ahmet Kural'dan şiddet gördüğünü iddia ettiği zamandan 18 saat sonra çekilmiş görüntüler haber kanallarında kamuoyu ile paylaşılmıştır. Haberde belirtildiği gibi görüntülerin savcılık dosyasına sunulduğu yönündeki ifadenin haber içerisinde sehven dile getirildiğini düşünmekteyiz. Anılan görüntülerden, yayınlanmasının hemen ardından haberdar olmamız nedeniyle söz konusu görüntüleri haber kanalından elektronik posta ile yazılı olarak talep etmiş bulunmaktayız… Diğer delillerimiz ile birlikte elde edilen bu yeni görüntüyü de yargı makamlarına 3 Aralık pazartesi günü sunabileceğiz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dilan Çiçek Deniz'den D Vitamini Pozu!
Dilan Çiçek Deniz'den D Vitamini Pozu!
Demet Akalın, Cengiz Semercioğlu'nu Topa Tuttu
Demet Akalın, Cengiz Semercioğlu'nu Topa Tuttu