Warning: session_start(): open(/var/lib/php/session/sess_rb58qojubq1n1ugbjqfuokosa0, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /var/www/vhosts/haberplus.net/httpdocs/index.php on line 9
Zayıflamak için kaç kalori almalıyım?

Zayıflamak için kaç kalori almalıyım?

Gün içerisinde yakılan kalori miktarları belirli olduğundan insanlar bu miktarın altında aldıkları her kalori değerinde kilolarından kurtulmaya başlarlar. Zayıflama sürecinde kalori yakmaya yardımcı olan zayıflama tableti kullanımı da etki sağlayabilmektedir.

 Zayıflamak için kaç kalori almalıyım?
 Zayıflamak için kaç kalori almalıyım? Editör

Gün içerisinde yakılan kalori miktarları belirli olduğundan insanlar bu miktarın altında aldıkları her kalori değerinde kilolarından kurtulmaya başlarlar. Zayıflama sürecinde kalori yakmaya yardımcı olan zayıflama tableti kullanımı da etki sağlayabilmektedir.

Zayıflamak için günde ne kadar kalori yakmak gerekir?

İnsanlar farkında olmasalar dahi iç organları sürekli olarak çalışmaya devam edecektir. İç organların bu çalışmaları her gün belirli bir kalori değerinin yakılmasına sebep olur. Eğer insanlar bu kalori değerinin altında alım yaparlarsa her geçen gün kalori açığı oluşacak ve kilo vermeye başlayacaklardır. Gün içerisinde yakılan kalori miktarı insanlarda 2000 kalori seviyesinde olurken bu miktar farklı etmenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Ancak insanlar rahatlıkla gün içerisinde yaktıkları kalori miktarını internet sitelerinde yer alan hesaplayıcılar sayesinde hesaplayabilirler. Böylece almaları gereken kalori miktarları da belirlenmiş olacaktır.

Zayıflamak için kaç kalori almalıyım?

Kilolarından kurtulmak isteyen kişilerin sürekli olarak belirli bir diyet listesine sadık kalmalarına gerek olmaz. Eğer insanlar aldıkları tüm ürünlerin kalori değerlerini öğrenebiliyorlarsa bu aşamada yaktıkları kalori miktarından daha düşük seviyede kalori aldıklarında kilolarından kurtulacaklardır. Ancak bu aşamada alınan kalorilerin yanında şeker ve yağ tüketiminin de ortadan kaldırılması gerekir. Ortalama bir insanın iç organlarının çalışması için gün içerisinde 1800 kalori harcaması gerekmektedir. Buna ek olarak günlük yaşantı ile de kaloriler yakıldığından toplamdaki miktar 2000 kalori seviyesine gelmektedir. Eğer günde 1000 ya da 1500 kalori gibi değerlerde alım yapılırsa bu kişiler belirli zaman sonrasında istedikleri kiloya inmeyi başarabilirler.

Kalori hesabı ile ne kadar kilo verilir?

Kalori alımını daha dengeli bir hale getirerek kilo vermeyi düşünen kişilerin verecekleri kilo miktarı da rahatlıkla hesaplanabilir. İnsanların 1 kg. verebilmesi için 7200 kalori açık oluşturması gerekmektedir. Gün içerisinde bir insanın 2000 kalori seviyesinde yakımı olduğu düşünülürse bu insan her gün 1000 kalori alırsa gün içerisinde 1000 kalori kadar açık oluşturacaktır. Bu da kişinin 7 gün sonrasında 1 kg. vermesi anlamına gelir. Aylık olarak 4 kg. veren kişiler istedikleri kiloya inene kadar bu dengeyi koruyarak sonrasında hayal ettikleri fiziğe kavuşabilirler.

Kalori yakan besinler nelerdir? Hangi besinler yenmelidir?

Kilo vermek isteyen kişilerin bu dönemde beslenme düzenleri içerisinde aldıkları kalori miktarına dikkat etmeleri gerekse de bunun yanında aldıkları besinlerin türüne de önem vermeleri gerekiyor. Şeker ve yağdan uzak durmaya özen gösteren kişilerin karbonhidrat alımını da minimum düzeye indirmesi gerekli oluyor. Bunun yanında bir anda gün içerisinde aldıkları kalori miktarını düşüren kişiler açlıkla daha rahat bir şekilde mücadele edebilmek adına lifli ürünlere yönelim gösterebilirler. Lif oranı yüksek olan gıdalar insanların her zaman daha uzun süre tok kalmasını sağlayarak diyetlerine her zaman sadık kalmalarında etkili olacaktır. Zayıflamak için kaç kalori alması gerektiğini düşünen kişiler yapacakları basit hesaplar ile birlikte fazla kilolarından kısa süre içerisinde kurtulabilirler. Aynı zamanda ecoslim zayıflama tabletlerini kullanarak da kilo verme sürecini daha etki bir hale getirebilirler. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülben Ergen salgın nedeniyle mahkeme duruşmasına katılamadı
Gülben Ergen salgın nedeniyle mahkeme duruşmasına katılamadı
Aleyna Tilki klibi için imaj değiştirdi takipçileri topa tuttu
Aleyna Tilki klibi için imaj değiştirdi takipçileri topa tuttu