Warning: session_start(): open(/var/lib/php/session/sess_ecfm4enf0bthl7ctgb927edmk4, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /var/www/vhosts/haberplus.net/httpdocs/index.php on line 9
Müslüm'den sonra Ahmet Kaya filmi mi çekiliyor?

Müslüm'den sonra Ahmet Kaya filmi mi çekiliyor?

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay'dan Ahmet Kaya filmi ile ilgili şaşırtan iddialar geldi.

Müslüm'den sonra Ahmet Kaya filmi mi çekiliyor?
Müslüm'den sonra Ahmet Kaya filmi mi çekiliyor? Tuğba Civik

Kendi internet istesinde bir yazı kaleme alan ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, Müslüm Gürses'in hayat öyküsünü konu alan 'Müslüm' filminden sonra, Ahmet Kaya'nın hayat öyküsünü konu alan 'Ahmedo' filminin çekileceğini iddia etti. Akay, Kürt sinema yönetmeni ve oyuncu Gani Rüzgar Şavata'nın film için çalışmalara başladığını ancak Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya'dan izin alamadığını duyurdu. Akay, "Çekmek istediği filmden vazgeçmeyen Gani Rüzgar Şavata, daha sonra Ahmet Kaya'nın yakınlarından izin aldı. Ancak, Gülten Hanım izin vermediği için filmde Ahmet Kaya'nın ismini ve Ahmet Kaya'ya ait besteleri kullanamayacak. Şavata da filmi 'Ahmedo' ismi ve Ahmet Kaya'nın yorumladığı şarkılarla çekmeyi planladı." ifadelerini kullandı.

FİLMLE HANGİ SİYASETÇİ İLGİLENİYOR?

Ünlü sanatçı Onur Akay, çok önemli bir siyasetçinin de Ahmet Kaya filmi ile ilgilendiğini ve Kaya'nın eşinin bu projeye sıcak baktığını yazdı. Filmle hangi siyasetçinin ilgilendiği ise merak konusu oldu.

Akay şöyle devam etti:

"Bu arada Ahmet Kaya filmi ile çok önemli bir siyasetçimizin de ilgilendiğini ve bu projeye Gülten Kaya'nın da sıcak baktığını duydum. Yani 2019 yılında, Ahmet Kaya'nın hayat öyküsü Türk sinemasına damga vuracak gibi görünüyor. Piyasada Ahmet Kaya'ya benzeyen çok ses var ve yönetmenlerin Ahmet Kaya'ya benzer seste zorlanacağını da sanmıyorum. Ancak, 'Müslüm' filminde Müslüm Gürses'in kendi sesi kullanılmalıydı diye düşünüyorum ve Ahmet Kaya'nın da kendi sesi kullanılsa ne güzel olur. Peki Müslüm Gürses ve Ahmet Kaya acaba hayat öykülerinin beyazperdeye taşınmasını istiyor muydu? Ahmet Kaya'yı bilmiyorum ama Müslüm Gürses'in kesinlikle istemediğini çok iyi biliyorum."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Karımla beraber olurken gördüm’ Bursa’daki vahşetin kan donduran gerçekleri ortaya çıktı!
‘Karımla beraber olurken gördüm’ Bursa’daki vahşetin kan donduran gerçekleri ortaya çıktı!
Kurtlar Vadisi Pusu Ne Zaman Başlayacak? Kaos Beklenen Açıklama
Kurtlar Vadisi Pusu Ne Zaman Başlayacak? Kaos Beklenen Açıklama