Ajanslara az önce düştü! Şiddetli deprem oldu

Haberin Ayrıntıları İçin Tıklayınız...

Ajanslara az önce düştü! Şiddetli deprem oldu
Ajanslara az önce düştü! Şiddetli deprem oldu Editör

Kandilli Rasathanesine göre Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD ekipleri depremin büyüklüğünü 5,0 olarak açıkladı. Deprem Ege ve Marmara bölgesinde de hissedildi.

DEPREM BİRÇOK İLDE HİSSEDİLDİ

Saat 21.23'teki deprem İzmir, İstanbul, Bursa gibi illerde de hissedildi. Kandilli Rasathanesi, depremin merkezinin Çanakkale Ayvacık olduğunu açıkladı. Yerin 8.4 kilometre altında meydana gelen yer sarsıntısının şiddeti ise 5.5 büyüklüğünde.

KIZILAY EKİPLERİ BÖLGEYE İNTİKAL ETTİ

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, ekiplerin depremle ilgili hazırlıklarını tamamladığını belirterek "Trakya Bölge Afet Merkezi ve Çanakkale Şubemizden Kızılaycılar bölgeye intikal ettiler" ifadelerini kullandı.

Türk Kızılayı ise "Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde meydana gelen ve ilk belirlemelere göre 5,0 büyüklüğündeki deprem sonrası gelişmeler Kızılay ekiplerimiz tarafından yakından takip edilmektedir" ifadelerine yer verdi.

"HERKES DIŞARI ÇIKTI, ELEKTRİKLER KESİLDİ"

Depremin ardından Çanakkale'deki halk sokağa döküldü.TRT Haber'in Ayvacık muhabiri yaptığı açıklamada "Şu an herkes dışarıda elektrikler kesildi. Şu an sıkıntı yok gibi gözüküyor ama merkez üssü bir köy olarak gözüküyor. Oraya ulaşmaya çalışıyoruz. Çok müthiş bir sarsıntı oldu. En az yarım dakika sürdü. Önceden biraz salladı, sonunda çok kuvvetli sallandı. Ben evin yakılacağını düşündüm." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurtlar Vadisi Pusu Ne Zaman Başlayacak? Kaos Beklenen Açıklama
Kurtlar Vadisi Pusu Ne Zaman Başlayacak? Kaos Beklenen Açıklama
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?