Matcha çayı nedir? Nasıl zayıflatır? Faydaları nelerdir?

Yeşil çayın toz haline getirilmiş şekli olan matcha çayı Japonya'nın yeşil çayı olarak bilinmektedir. Oldukça şifalı bir içeriğe sahiptir.

Matcha çayı nedir? Nasıl zayıflatır? Faydaları nelerdir?
Matcha çayı nedir? Nasıl zayıflatır? Faydaları nelerdir? Editör
Advert

Yeşil çayın toz haline getirilmiş şekli olan matcha çayı Japonya'nın yeşil çayı olarak bilinmektedir. Oldukça şifalı bir içeriğe sahiptir.

Matcha çayı nedir? Ne kadar tüketilmelidir?

Matcha çayı Japonya'da tüketilen ve içerik olarak oldukça sağlıklı bir çay türüdür. Günümüzde daha çok kilo probleminden şikayetçi olanlar bu çayı zayıflamak için tüketmektedir. Fazla kilolarından şikayetçi olanların, pek çok rahatsızlığı beraberinde getiren yemek yeme sorununun önüne geçebilmek için tercih ettikleri bu çay, detoks etkisi göstermektedir. Matcha tea, kilo vermek için sıkça tüketilen yeşil çaydan çok daha farklıdır. Yeşil çaydan çok daha etkili olan maça çayı, özündeki etkiyi korumaktadır. Yeşil çay demlendiğinde yapraklarındaki özün etkisini yitirmektedir. Matcha çayı ise toz halinde, demlenmeden kullanıldığı için etkisini korumaktadır. Maça çayını günde 2 fincan tüketmek uygundur.

Matcha çayı nasıl zayıflatır? Zayıflayanların yorumları nelerdir?

Kilo vermek isteyenlerin vazgeçmeden kullandıkları en popüler çay yeşil çaydır. Yeşil çay demleme usulüyle tüketildiği için özündeki etkiyi kaybetmektedir. Yeşil çaya alternatif olarak tüketilebilecek en ideal diğer çay matcha çayıdır. Yeşil çaydan çok daha etkili olan bu çay zayıflamaya da yardımcı olmaktadır. İçeriğindeki kafein sayesinde kişilerin metabolizmasını hızlandırarak daha çabuk kilo vermelerini sağlar. Matcha çayı kullanarak zayıflayanların yorumları incelendiğinde, çayla birlikte düzenli egzersiz programı uygulanarak daha iyi sonuçlar alındığı görülmektedir. Vücudun enerjisini artırıcı etkiye sahip olan maça çayı, tempolu egzersiz yapabilmeyi de kolaylaştırmaktadır.

Maça çayının faydaları nelerdir?

Maça çayının faydaları şunlardır;

  • İçeriğinde diğer bitki çaylarına kıyasla fazla miktarda antioksidan bulunur. Bunun yanı sıra klofil de içeren bu çay, kansere ve kanser oluşumuna engel olarak kişilere sağlıklı bir yaşam sunmaktadır.
  • Antioksidan içeren maça çayı, cildin zararlı ışınlardan korunarak daha genç bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Hücreleri yenileyici özelliğe sahip olması yönüyle, ciltte oluşacak sarkmaların da önüne geçer.
  • Vücut için detoks etkisine sahiptir. Güneş ışığından muhafaza edilerek kurutulan maça çayında klorofil üretimi artış gösterir. Yeşil renge sahip olan bu bitki çayı, vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur.
  • Vücutta oluşabilecek yeni yağ hücrelerini azaltarak çok daha hızlı kalori yakmayı sağlar. Metabolizmayı hızlandıran maça tea, tokluk hissi vererek acıkmayı geciktirici etkiye de sahiptir.

Maça çayının zararları nelerdir?

Sağlıklı oluşu ve sunduğu faydalarla sıklıkla konuşulan matcha tea, fazla tüketildiği durumlarda sağlığı olumsuz etkileyebilmektedir. Düzenli ilaç kullananlar bu bitki çayını kullanmadan önce muhakkak doktorlarına danışmalıdır. Tedavi amaçlı kullanmamaya dikkat edilmelidir. Maça çayının günde en fazla iki bardak tüketilmesi önerilmelidir. Sadece bir hastalığı olan kişilerde değil, sağlıklı bireylerde de fazla kullanım olumsuz etkilere neden olmaktadır. Kalp ve tansiyon hastaları, hamile kadınlar ve süt emziren anneler bu çayı kullanmamaya özen göstermelidir. Matcha çayı sütle hazırlanarak maça latte olarak da tüketilebilmektedir. Düzenli ve etkili kullanıldığında matcha çayı faydaları kısa bir süre içerisinde etkisini gösterecektir.

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dilan Çiçek Deniz'den D Vitamini Pozu!
Dilan Çiçek Deniz'den D Vitamini Pozu!
Demet Akalın, Cengiz Semercioğlu'nu Topa Tuttu
Demet Akalın, Cengiz Semercioğlu'nu Topa Tuttu