Keçiören Demek Turgut Altınok Demektir

Keçiören'in sevilen adayı Altınok büyük bir destek ile seçimi şimdiden kazanmış görünüyor.

Keçiören Demek Turgut Altınok Demektir
Keçiören Demek Turgut Altınok Demektir Editör

Keçiören'in sevilen adayı Altınok büyük bir destek ile seçimi şimdiden kazanmış görünüyor. Keçiören İlçe Halk'ının çoğunluğu Keçiören Demek Turgut Altınok demektir sözleri ile yoğun bir ilgi gösteriyor. Twitter gündemi sürekli başkan adayı için yapılan gündem başlıkları ile meşgul.

Son olarak da #KeçiörenAltınokDemektir hashtagi ile türkiye gündemindeydi. Geçenler'de yaptığı açıklamalar da Keçiören İlçesi oylarının %100'üne talip olduğunu belirten Altınok'un alacağı oy oranı tüm kulisler tarafından merak konusu.

Turgut Altınok Kimdir?

1957 yılında Ankara'nın Bala İlçesinde doğdu. İlkokulu Keçiören Fevzi Atlıoğlu İlkokulu'nda, ortaokulu ve liseyi, Keçiören Kalaba Lisesi'nde tamamladı. Yükseköğrenimini Azerbaycan da Hukuk üzerine yaptı.

Türkiye - Azerbaycan ilişkilerine olan katkılarından dolayı Azerbaycan Vektör Uluslararası İlim Merkezi tarafından ‘fahri doktora’ unvanı bulunuyor. Turgut Altınok, 3 dönem Keçiören Belediye Başkanlığı görevini üstlendi. Genç yaşlardan itibaren Ülkü Ocaklarında görevler almaya başladı ve 25 yaşındayken Milliyetçi Çalışma Partisi Keçiören İlçe Başkanlığına getirildi.

Ardından Ankara İl Başkanlığı ile Merkez Yürütme Kurulu Üyeliği’ne seçildi. 12 Eylül Darbesi sonrasında MHP’de Genel Sekreterlik yaptı, 30 Mart 1994 Yerel Seçimlerinde MHP’den Keçiören Belediye Başkanı seçildi. Ardından partisinden istifa ederek 18 Nisan 1999’daki Yerel Seçimlerinde Fazilet Partisi’nden Keçiören Belediye Başkanı seçildi.

28 Şubat sürecinde Fazilet Partisi’nin kapanmasıyla AK Parti’nin kurucuları arasına girdi. 28 Mart 2004 Yerel Seçimleriyle de AK Parti’den Keçiören Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde ise Büyük Birlik Partisi’nden Keçiören Belediye Başkan adayı olmuştu. Turgut Altınok, evli ve dört çocuk babasıdır. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti'den Ankara İli, Keçiören İlçesi Belediye Başkan adayı oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurtlar Vadisi Pusu Ne Zaman Başlayacak? Kaos Beklenen Açıklama
Kurtlar Vadisi Pusu Ne Zaman Başlayacak? Kaos Beklenen Açıklama
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?