İstanbul'da son durum binali yıldırım

Haberin ayrıntıları için tıklayın

İstanbul'da son durum binali yıldırım
İstanbul'da son durum binali yıldırım Tuğba Civik

YSK, BÜYÜKÇEKMECE VE İSTANBUL İLE İLGİLİ KARARINI VERDİ!

İl seçim kuruluna ve il birleştirme tutanaklarına karşı 8 Nisan'da başlayan YSK'ye itiraz süreci dün tamamlandı.

Siyasi partiler, 25 ildeki bazı seçim sonuçlarına ilişkin YSK'ye itirazda bulundu.

İtirazları görüşen YSK, bugünkü gündemine, diğer itirazlar ile AK Parti'nin BüyükçekmeceBelediye seçimine ilişkin itirazını da almıştı.

Alınan bilgiye göre, Büyükçekmece'deki itiraza ilişkin yapılan görüşme ertelendi. Görüşme için İstanbul'da oy sayımının bitmesinin beklenmesine karar verildi.

Büyükçekmece Belediye Başkanlığına ilişkin itirazın, AK Partinin Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ilişkin başvuruyu yapmasının ardından birlikte ele alınması bekleniyor.

KARAR İSTANBUL GENELİNİ ETKİLEYECEĞİ GEREKÇESİYLE ALINDI

YSK'nın bu kararı, Büyükçekmece sonucunun İstanbul genelini doğrudan etkileyeceği gerekçesiyle aldığı öğrenildi.

AK Parti, Büyükçekmece'de seçmenlerin taşınarak usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle olağanüstü itiraz hakkını kullanmıştı.

YSK, Büyükçekmece ve İstanbul'da seçimin yenilenmesine ilişkin itirazlarla taleplerin birlikte ele alınmasına karar verdi.

YSK'nın 7 asil, 4 yedek üyesi bulunuyor. Karar 6 üyenin oyuyla çıktı
BİNALİ YILDIRIM'DAN SEÇİM SONUÇLARI AÇIKLAMASI

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, son günlerde seçim süreci ile ilgili suskunluğunu yanlış yorumlayanların olduğunu belirterek, "Bilinmelidir ki bu tutumum, YSK karar sürecine saygımın gereğidir." ifadesini kullandı.

Yıldırım, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, son günlerde seçim süreci ile ilgili suskunluğunu yanlış yorumlayanların olduğunu aktardı.

Binali Yıldırım, şunları kaydetti:

"Bilinmelidir ki bu tutumum, YSK karar sürecine saygımın gereğidir. Süreci partim ve yetkili kurullarımızla yakından takip ediyorum. Seçmen söyleyeceğini söyledi. Artık söz YSK'nındır. Nokta. Saygılarımla.
İSTANBUL MALTEPE SEÇİM SONUÇLARI SON DURUM!

İstanbul'un Maltepe ilçesindeki sandıklarda oy sayım işlemi devam ediyor. Dün çıkan olayların neticesinde oy sayımı bu sabah 08.00'e kadar durdurulurken sürecin tamamlanmasıyla gözler YSK'ya çevrilecek.

Bilindiği üzere, 31 Mart İstanbul seçim sonuçlarına ilişkin, Maltepe'de 1080 sandığın yeniden sayılması YSK tarafından onaylanmıştı. Oy sayımının Pazar günü sona ermesi bekleniyor.


İstanbul seçim sonuçları ile ilgili olarak son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Bilindiği üzere, AK Parti tarafından gündeme getirilen Büyükçekmece'deki şaibe iddiaları gündeme adeta bomba gibi düşmüştü. Yapılan incelemeler ile belgeler ortaya konmuş ve YSK'ya başvuruda bulunulmuştu. YSK ise, Büyükçekmece için verilen kararın İstanbul seçim sonuçları için de etki yapacağından ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy sayımının devam etmesi nedeniyle erteledi. Bu doğrultuda, 'İstanbul'da kim kazandı?' sorusu son günlerin en çok yanıtı merak edilenleri arasında yer alıyor. Öte yandan, Maltepe'deki son durum da oldukça yakından takip ediliyor. Peki, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu oy farkı ne kadar? 2019 İstanbul seçim sonuçları son dakika haberleri bilgilerini sizler için derledik.
İstanbul seçim sonuçları için heyecan dorukta. 31 Mart yerel seçimlerinin ardından İstanbul sonuçları için YSK süreci devam ediyor ve kimin İBB Başkanı olacağı henüz kesinleşmedi. Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasındaki oy farkı vatandaşları sorgulamalarında ilk sıralarda yer alıyor. Buna paralel olarak, İstanbul seçim son dakika haberleri de oldukça yakından takip ediliyor. Bilindiği gibi, 31 Mart gecesi oluşan oy farkı, maddi hataların düzeltilmesi ve geçersiz oyların sayımı neticesinde büyük ölçüde düştü. Öte yandan, AK Parti'nin Büyükçekmece'deki şaibe iddialarına yönelik açıklamaları olağanüstü itiraza dönüşerek YSK'ya iletildi. YSK ise Büyükçekmece kararını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy sayımının devam etmesi nedeniyle erteledi. Bu kararın akabinde 'İstanbul'da seçimler tekrar edilecek mi?' sorusunun yanıtı da oldukça merak ediliyor.

2019 İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI SON DURUM!

İstanbul seçim sonuçları için gözler Maltepe'deki son duruma çevrildi. Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu arasındaki yarışa ilişkin YSK süreci devam ediyor. Haberimizin detaylarından 2019 İstanbul seçim sonuçları hakkında son dakika gelişmelerini öğrenebilir, oy farkı ve Büyükçekmece ve Maltepe'deki son durum bilgisine ulaşabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kayseri 38     2019-04-14 Adalet mülkün temeli illaki yerini bulacak hiç kimsenin endişesi olmasın
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurtlar Vadisi Pusu Ne Zaman Başlayacak? Kaos Beklenen Açıklama
Kurtlar Vadisi Pusu Ne Zaman Başlayacak? Kaos Beklenen Açıklama
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?