Warning: session_start(): open(/var/lib/php/session/sess_l3ev0ofpb1fseo6o5vhspmvb44, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /var/www/vhosts/haberplus.net/httpdocs/index.php on line 9
Putin’den Türkiye’yi dahil etme teklifi

Putin’den Türkiye’yi dahil etme teklifi

Haberin ayrıntıları için tıklayın

Putin’den Türkiye’yi dahil etme teklifi
Putin’den Türkiye’yi dahil etme teklifi Tuğba Civik

Putin’in Liderliğindeki Rusya Fedarasyonu ile çok yakın olan komşuluk ilişkilerimiz meyvelerini daha fazla vermeye başladı Rus Lider Vlademir Putin Küresel Güçlere Türkiye Çin Hindistan Teklifini işte böyle sundu Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın G7 ile iş birliğine açık olduğunu belirterek, “Türkiye S400 aldıktan sonra s’avunmasını önemli ölçüde güçlendirdi. dedi ve bir açıklama yaptı

TÜRKİYE ÇİN VE HİNDİSTAN’DA G7’LERİN ARASINA GİRMELİÇin ve Hindistan’ın yanı sıra Türkiye’nin de uluslararası ve bölgedeki rolü çerçevesinde böyle bir formatta (G7) bulunması gerekir dedi
Putin, Rusya’nın Vladivostok kentinde düzenlenen Doğu Ekonomi Forumu kapsamında G7 ile Rusya arasındaki ilişkilere dair değerlendirmelerde bulundu. bu oluşumun hala faydalı bir format olduğunu kaydeden Putin, “Ancak Çin Hindistan Ve Türkiye’nin olmadığı bir uluslararası bir organizasyonun verimli olabileceğini düşünmüyorum.” diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN GÜCÜNE GÜÇ KATAR

Yediler Grubu (G7), Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere dünyanın gelişmiş ekonomilerinin yedisinden oluşan gayri resmi bir gruptur.
Avrupa Birliği (AB) ilk olarak 1977’de G7’ye davet edilmiştir ve Avrupa Komisyonu Başkanı 1981’den bu yana tüm G7 oturumlarına katılmıştır.

Hem Avrupa Komisyonu başkanı hem de AB Zirvesi başkanı, G7 zirvelerinde Avrupa Birliği‘ni (AB) temsil etmektedir. AB zirvelere düzenli olarak katılmakla birlikte ev sahipliği yapmamaktadır.
Üyelik için resmi bir kriter yoktur, ancak grupta yer alan ülkelerin ekonomilerinin hepsi gelişmiştir. G7 üye devletlerinin toplam GSYİH’si, küresel ekonominin yaklaşık yüzde 50’sini oluşturmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Karımla beraber olurken gördüm’ Bursa’daki vahşetin kan donduran gerçekleri ortaya çıktı!
‘Karımla beraber olurken gördüm’ Bursa’daki vahşetin kan donduran gerçekleri ortaya çıktı!
Kurtlar Vadisi Pusu Ne Zaman Başlayacak? Kaos Beklenen Açıklama
Kurtlar Vadisi Pusu Ne Zaman Başlayacak? Kaos Beklenen Açıklama