Warning: session_start(): open(/var/lib/php/session/sess_c5jj3j2m1nnk8nk42aa2f3n2c4, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /var/www/vhosts/haberplus.net/httpdocs/index.php on line 9
TÜRKİYE’YE “KATİL DEVLET” DİYEN NAGEHAN ALÇAĞI ŞİMDİ DE TERÖR ÖRGÜTÜ PYD’Yİ SAVUNDU!

TÜRKİYE’YE “KATİL DEVLET” DİYEN NAGEHAN ALÇAĞI ŞİMDİ DE TERÖR ÖRGÜTÜ PYD’Yİ SAVUNDU!

Haberin ayrıntıları için tıklayın

TÜRKİYE’YE “KATİL DEVLET” DİYEN NAGEHAN ALÇAĞI ŞİMDİ DE TERÖR ÖRGÜTÜ PYD’Yİ SAVUNDU!
TÜRKİYE’YE “KATİL DEVLET” DİYEN NAGEHAN ALÇAĞI ŞİMDİ DE TERÖR ÖRGÜTÜ PYD’Yİ SAVUNDU! Tuğba Civik

TÜRKİYE’YE “KATİL DEVLET” DİYEN NAGEHAN ALÇAĞI ŞİMDİ DE TERÖR ÖRGÜTÜ PYD’Yİ SAVUNDU
Türk devletine “Katil” dediği için büyük tepki toplayan Habertürk yazarı Nagehan Alçı yeni bir skandalla gündeme geldi!. Alçı bu kez terör örgütü PKK/YPG’nin siyasi kanadı PYD’ye destek çıktı! Alçı, Türkiye’nin PYD’yi tanıyıp, güçlendirmesi gerektiğini söyledi..
Habertürk‘ün tartışmalı yazarlarından Nagehan Alçı, geçtiğimiz günlerde Türk devletine “Katil” diyerek şimşekleri üzerine çekti.
Nagehan Alçı, Habertürk TV’de sarf ettiği, “Devlet şayet katil devletse, ona sonuna kadar da katil devlet denir. 1994’te Türkiye katil devlete sahipti” sözleri nedeniyle büyük tepki topladı.

Alçı hakkında bu açıklamaları sonrasında, “Halkı kin ve düşmanlığa sevk etme, Türk Milletini ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılama” gerekçeleriyle suç duyurusunda da bulunuldu.

Bu krizin ardından bir süredir Habertürk TV ekranlarında boy göstermeyen Nagehan Alçı, son olarak Habertürk TV’de Ebru Baki’nin sunduğu sabah programı “Para Gündem”e konuk oldu.

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG hedeflerine yönelik olarak yürüttüğü “Barış Pınarı Harekatı” hakkında görüşlerini paylaşan Alçı yine çok tepki toplayacak mesajlar verdi.
YPG BİR SOSYAL GERÇEKLİK”

PKK’nın Suriye kolu YPG’nin siyasi uzantısı olan PYD hakkında skandal ifadeler kullanan Nagehan Alçı, “Gerçekçi olmak lazım, YPG denilen yapı uzayda salınan hiçbir temeli olmayan bir terör örgütü olarak tanımlanamaz. YPG silahlı kanat açıkça bir terör örgütüdür ve Türkiye sınırında Türkiye’ye net bir tehdit ama aynı zamanda Suriye içinde de bir sosyal gerçekliğe tekabül ediyor.” diye konuştu.

Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı sonrası PKK/YPG’nin siyasi kanadı olan PYD’yi güçlendirmesi gerektiğini savunan Nagehan Alçı, PYD’nin Suriye’de bir “gerçeklik” olduğunu iddia etti.

NAGEHAN ALÇI: PYD GÜÇLENDİRİLMELİ

Alçı büyük tartışma yaratacak sözlerine şöyle devam etti;

“Barış Pınarı Harekatı’ndan elde edilen başarının neticesi olarak belki orta vadede önemli olan YPG’nin siyasi kanadının daha güçlü hale gelmesini sağlamak. YPG/PYD Suriye’nin içinde bir gerçeklik olarak var ve olmaya da devam edecek. PYD yani siyasi olarak PKK’dır ama vardır bunun tekabül ettiği bir sosyal kesim var Suriye içinde. Önemli olan bunun askeri kanadını zayıflatmak ve Türkiye’ye yönelin tehdide yönelik önlemler almaktır.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Karımla beraber olurken gördüm’ Bursa’daki vahşetin kan donduran gerçekleri ortaya çıktı!
‘Karımla beraber olurken gördüm’ Bursa’daki vahşetin kan donduran gerçekleri ortaya çıktı!
Kurtlar Vadisi Pusu Ne Zaman Başlayacak? Kaos Beklenen Açıklama
Kurtlar Vadisi Pusu Ne Zaman Başlayacak? Kaos Beklenen Açıklama