Warning: session_start(): open(/var/lib/php/session/sess_0vag9d019j18ecgamh1245a8p4, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /var/www/vhosts/haberplus.net/httpdocs/index.php on line 9
Fransa’dan Türkiye çıkışı geldi

Fransa’dan Türkiye çıkışı geldi

Haberin ayrıntıları için tıklayın

Fransa’dan Türkiye çıkışı geldi
Fransa’dan Türkiye çıkışı geldi Tuğba Civik

Türkiye’ye Suriye harekatından bu yana en sert tepkiyi gösteren 10 yıldır kurduğu bütün planlar bozulan Fransa’dan Türkiye’ye karşı geri adım sayılabilecek bir hamle geldi Türkiye olmadan Suriye’de hiçbir varlık gösteremeyeceğini anlayan Fransızlar Erdoğan’ın hamleleri ile neye uğradıklarını şaşırdılar ve geri adım atmak zorunda kaldılar Fransa Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Agnes Mühll Suriye’nin kuzeydoğusundaki durum ile ilgili açıklama yaptı

TÜRKİYE İLE ANLAŞMAK İSTİYORLAR Mühll yaptığı açıklamada Suriyedeki durum ve t’erör ö’rgütü D’EAŞ ile mücadele konularında Türkiye ile yakın diyalog kurmak istediğini belirtti. Mühll, Türkiye’den sınır dışı edilerek Fransa’ya gönderilecek D’EAŞ’lı t’eröristlere ilişkin yazılı açıklama yaptı.
“Fransa, Suriye’nin kuzeydoğusundaki durum ve D’EAŞ ile mücadele konularında Türkiye ile yakın diyalog kurmak istiyor.” ifadelerini kullanan Mühll, D’EAŞ’lı t’eröristlerin Fransa için olduğu gibi Türkiye için de önemli güvenlik konusu olduğunu kaydetti.

Mühll, t’eröristlerin durumunun yarın Washington’da D’EAŞ Karşıtı Uluslararası Koalisyonunun toplantısında gündeme geleceği bilgisini paylaştı. Fransa S’avunma Bakanı Florence Parly, France Inter radyosunda yaptığı açıklamada, Fransa ile Türkiye arasında t’eröristlerin sınır dışı edilmesine ilişkin bir anlaşma yapıldığına işaret ederek, Türkiye’nin Fransa’ya D’EAŞ’lı t’eröristleri iade edeceğine ilişkin bilgisi olmadığını iddia etmişti.

Fransız basınında çıkan haberlerde, Türkiye’nin Fransa’ya 11 Fransız D’EAŞ’lı teröristi iade edeceği belirtilmişti. İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, pazartesi günü yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun geçen hafta açıkladığı doğrultuda yabancı t’erörist iadelerine başlandığını bildirmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Karımla beraber olurken gördüm’ Bursa’daki vahşetin kan donduran gerçekleri ortaya çıktı!
‘Karımla beraber olurken gördüm’ Bursa’daki vahşetin kan donduran gerçekleri ortaya çıktı!
Kurtlar Vadisi Pusu Ne Zaman Başlayacak? Kaos Beklenen Açıklama
Kurtlar Vadisi Pusu Ne Zaman Başlayacak? Kaos Beklenen Açıklama