Warning: session_start(): open(/var/lib/php/session/sess_nlg1n95ni6ptbub1kmrtnjj540, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /var/www/vhosts/haberplus.net/httpdocs/index.php on line 9
Reis bunları istedi

Reis bunları istedi

Haberin ayrıntıları için tıklayın

Reis bunları istedi
Reis bunları istedi Tuğba Civik

Reisi Cumhur Erdoğan’ın Birleşik Devletler ziyareti ile ilgili çok önemli değerlendirmelerde bulunan Yazar Talha Dağlı bu görüşümenin ilişkilerimizde dönüm noktası teşkil ettiğini dile getirdi Masadaki sorunlardan en önemlileri verilmeyen f35 uçakları Türkiye’nin Rusya Federasyonundan aldığı S’avunma sistemleri olarak yorumlandı Toplantının gündem maddelerinin belli olduğunu dile getiren Dağlı, ziyaretin Türkiye A’BD ilişkilerinde dönüm noktası olabileceğini söyledi.

BU TOPLANTI KRİTİK ÖNEME SAHİP Başkan Erdoğan ile Birleşik Devletler başkanı arasında gerçekleştirilen zirve, son yıllardaki en önemli görüşme olacak. Toplantının gündem maddeleri üç aşağı beş yukarı belli. S400’ler neden alındı? P’atriotlar ne olacak? Erdoğan’ın zirvede A’BD tarafının talepleri de olacak.
Onların başında Amerikan p’atriotlarıyla Rus S400’ler var A’BD, Türkiye’yi p’atriotları almadı onun yerine S400 satın aldı” diye suçluyor Ayrıca Türkiye’nin p’atriotları almama gibi bir düşüncesinin olmadığının da altı çizilecek.

Fahrettin Altun, ”ülkemizin jeopolitiği, birden fazla hava ve füze savunma sistemini gerektirmektedir. Ayrıca, P’atriot sistemleri satın alabileceğimizi söylediğimizde, A’BD S400 sistemini satın almama şartını ekledi” diye konuştu. Uyarı yapılacak Masadaki konu başlıklarından biri de F35 projesi A’BD, S400 satın aldı diye Türkiye’yi proje ortaklığından çıkarmakla t’ehdit etmişti.

O süreç devam ediyor. Olası bir yaptırıma nasıl karşılık verileceği de Birleşik Devletler Başkanına anlatılacak Altun ”yaptırım olursa Türkiye A’BD işbirliğini yok etmeye kararlı olanlar dışında hiç kimse kazançlı çıkmayacaktır dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Karımla beraber olurken gördüm’ Bursa’daki vahşetin kan donduran gerçekleri ortaya çıktı!
‘Karımla beraber olurken gördüm’ Bursa’daki vahşetin kan donduran gerçekleri ortaya çıktı!
Kurtlar Vadisi Pusu Ne Zaman Başlayacak? Kaos Beklenen Açıklama
Kurtlar Vadisi Pusu Ne Zaman Başlayacak? Kaos Beklenen Açıklama