Birleşme kararı

Haberin ayrıntıları için tıklayın

Birleşme kararı
Birleşme kararı Tuğba Civik

Türkiye’nin Turan birliği hayali Uzun zamandır vardı ama artık somut adımlar atılmaya başlandı ki bu adımlar dengeleri çok büyük oranda değiştirebilir. Türki Cumhuriyetler birleşim yapacak. Ve 4 Türki Cumhuriyet beraber bir oldu ordu oluşturdu bu teşkilatın en büyük gayesi ise Türk Cumhuriyet’lerini daima yan yana bir tutup askeri gücünü ve birliğini güçlendirmek olacak. Ana karargahı ise başkent Ankara seçilecek. Ve en sonundatam 4 ülkeden oluşan Türk ordusu kuruldu. Bu oluşumun temelleri ta 2011 yılına kadar uzanmakta fakat engellemelerle karşılaşıldı.

4 TÜRK ÜLKESİ BİRLEŞİP KURDU Ülkeler arasında Türkiye Azerbaycan Kırgızistan ve Moğolistan bulunmakta.
Engellenirken bunların daha sonra iç sorunları olmadığını özellikle fe’tö’cülerin bu kuruluşu engellemek adına çıkardıkları fitneler artı bürokrasi olarak yapılan zorluklar ve dahabirçok Ha’in hamle yüzünden bu birliktelik uzun süre bu zamana kadar ertelemek durumunda idi.

ERDOĞAN HIZ VERDİ Ve şu an ise Er’doğan tarafından tekrar hızlı bir şekilde başlatılan bu birlikteliğin sembolü bir at ve 4 ok sembolü olacak ki bununla da kalmayıp Zaman geçtikçe diğer Türk ülkeleride birleşecek ve bu şu an Avrupa birliği gibi gerçekten büyük bir birlik olacak. çünkü asya’daki en büyük devletler arasında bulunan ülkelerin bulunduğu bir birliktelik olacak ki bunların içinde petrol zengini olan ülkeler, gaz zengin olan ülkeler enerji zengin olan ülkeler

Ülkemiz gibi coğrafi konumda önemli olan ülkeler askeri gücü olan ülkeler ve daha birçok gücün bir araya gelmesi demek olacak. Bu şimdi ve özellikle ileride denge güçlerini alt üst edecek bir durum. Ve aynı zamanda ileride Ru’sya’nın ve Çi’n’in güçlenmesi karşısında Bizim de yalnız kalmayıp ek güç elde etmemiz demek olacaktır. kısacası Türkiye artık planlarını bir iki yıllık değil onlarca öteye kuruyor. İşte buna büyük Türkiye aklı denilmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurtlar Vadisi Pusu Ne Zaman Başlayacak? Kaos Beklenen Açıklama
Kurtlar Vadisi Pusu Ne Zaman Başlayacak? Kaos Beklenen Açıklama
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?
2021 Survivor Ünlüler ve gönüllüler kadrosunda kimler var?