Warning: session_start(): open(/var/lib/php/session/sess_2g0f5qvad5qk1lrlpc3726an20, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /var/www/vhosts/haberplus.net/httpdocs/index.php on line 9
Fenerbahçe'ye KAP Şoku

Fenerbahçe'ye KAP Şoku

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından, sezon başında Fenerbahçe için belirlenen harcama limiti 206 milyon 431 bin 081 Türk Lirası olarak açıklanmıştı.

Fenerbahçe'ye KAP Şoku
Fenerbahçe'ye KAP Şoku Editör

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından, sezon başında Fenerbahçe için belirlenen harcama limiti 206 milyon 431 bin 081 Türk Lirası olarak açıklanmıştı. Fakat 31 Ekim 2019 tarihinde kulüpten yapılan Kamuyu Aydınlatma Platformu açıklamasında oyuncuların ve teknik ekibin gideri 65.1 milyon Euro olarak bildirildi. 3 Aralık 2019 tarihindeki kur ile 65.1 milyon Euro, 414 milyon 55 bin Türk Lirasına denk geliyor. Belirlenen betbir giriş yolu ne zaman açıklanacak sorusu soruluyor.

Harcamalar Limiti Aştı

TFF sezon başı itibariyle her kulüp için bir harcama limiti belirledi. Kulüpler, harcamaları ile bu limitin aşarlarsa yeni talimat uyarınca ceza alacak. Fenerbahçe'den KAP'a yapılan açıklamada, takımın harcaması belirlenen limitin çok üzerinde. Fenerbahçe eğer futbol takımının giderlerini aşağı çekmezse yaptırımla karşılaşacak.

TFF, talimatın yeni olması nedeniyle bu sezon bitimine kadar kulüplere belirlediği limiti yüzde 30 oranında aşma hakkı tanıdı. Bu durumda Fenerbahçe bu sezon ki takım giderlerini 268 milyon 360 bin 405 Türk Lirasının altına çekerse ceza almayacak. Çok sayıda spor sever ise betbir şikayetkonusunu araştıracak

Puan Silme

Fenerbahçe harcamalarını belirlenen bu limitin altına çekemez ise takım için yaptırımlar kaçınılmaz olacak. Bu yaptırımlar ise aşılan limit oranına göre ihtar, puan silme, transfer yasağı, para cezası ve kadro sınırlaması şeklinde farklı farklı uygulanabiliyor. Beklendiği gibi betbir ise oldukça çok ilgi görüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sunucu Bircan Bali canlı yayında fenalaştı!
Sunucu Bircan Bali canlı yayında fenalaştı!
Yasak Aşk, Üç Çocuklu Ünlü Oyuncunun Yuvasını Yıktı
Yasak Aşk, Üç Çocuklu Ünlü Oyuncunun Yuvasını Yıktı