Warning: session_start(): open(/var/lib/php/session/sess_krcflrttc21s5k54lga7lcor93, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /var/www/vhosts/haberplus.net/httpdocs/index.php on line 9
Manyetik korse nedir? Nasıl kullanılır?

Manyetik korse nedir? Nasıl kullanılır?

Omurgada meydana gelen öne doğru eğilmelerin meydana getirdiği ağrıları hafiflemesine etki eden manyetik korse, vücutta kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olarak rahatlama meydana getiren bir aparattır.

Manyetik korse nedir? Nasıl kullanılır?
Manyetik korse nedir? Nasıl kullanılır? Editör

Omurgada meydana gelen öne doğru eğilmelerin meydana getirdiği ağrıları hafiflemesine etki eden manyetik korse, vücutta kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olarak rahatlama meydana getiren bir aparattır.

Manyetik Korse Nedir? Ne İşe Yarar?

Sırt bölgesinin tam ortasında yer alan omurga sıralı kemiklerden oluşan bir yapıdır. Boyun, bel, sırt ve omuz bölgesindeki ideal oran bu yapı üzerinden kurulmaktadır. Omurga kemikleri arasında sinirler bulunmaktadır. Kemiklerde meydana gelen bir kayma ve orantısızlık bu sinirlere baskı oluşturur. Bu baskı ise ağrıların oluşmasına neden olur. Manyetik korse omurganın düzleşmesine destek olarak sinirlere yapılan bu baskının azalmasına ve buna bağlı olarak ağrıların hafiflemesine destek olmaktadır. Manyetik özelliğini ise omurga ve bel bölgesine denk gelen mıknatıslardan almaktadır. Bu mıknatıslar kan akışının hızlanmasına yardımcı olarak vücudun rahatlamasına, ağrıların azalmasına etki etmektedir. Aynı zamanda sırt kaslarının güçlenmesine ve gevşemesine de yardımcı olarak skloyoz, kifoz ve fıtık gibi ortopedik rahatsızlıkların oluşmasını engelleme konusunda etki meydana getirmektedir.

Manyetik Korse Nasıl Kullanılır?

Günlük hayatta rahatça kullanılabilen manyetik korse evde, işte ya da okulda pek çok yerde kullanılabilmektedir. Dik durmaya yardımcı olan bu sırt korsesi dilerseniz kıyafetlerinizin altına dilerseniz üstüne giyebilirsiniz. Kaliteli, yumuşak ve nefes alan kumaşlardan elde edilen bu aparat herhangi bir şekilde cildi tahriş etmediği için rahatça kullanılabilmektedir. Takıp çıkarmak da oldukça kolaydır. Bel bölgesindeki cırt cırt ile genişlik ayarlaması yaptıktan sonra yanlardaki askıları kollarınızdan geçirerek dik duracak şekilde sıkılaştırınız. Bu şekilde korse üzerinize tam olarak oturacaktır. Günde 1-2 saat takmak yeterli olacaktır. Kesin sonuçlar elde etmek için yaklaşık olarak 1 ay kullanım sağlanması önerilmektedir.

Manyetik Korsenin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Omurganın dik durmasına ve buna bağlı olarak duruş bozukluğu, kamburluk gibi rahatsızlıkların oluşumuna engel olmaya destek olan manyetik korseler aynı zamanda bel ve sırt bölgesini güçlü, yumuşak bir şekilde desteklemektedir. Gün içerisinde takıldığında daha rahat hareket etmeye destek olmaktadır. Vücuda adeta rahatsızlık ve konfor sağlayan manyetik korse, oldukça esnek bir yapıya sahiptir. Terleme meydana getirmez ve terleme olursa bunu hapsederek ciltte kalmasını engeller. Omuz, boyun ve kafa hizalamasında doğru bir oran oluşmasını sağlamaya etki eder. Kıyafetlerin altına giyildiğinde ince ve hafif dizaynı sayesinde belli olmamaktadır. Dik durmaya yardımcı olan manyetik korsenin asıl olarak bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat ileri derecede rahatsızlıklarda öncelikle doktora başvurulmalıdır. Cerrahi müdahale gerektirecek kadar ilerlemiş skolyoz, kifoz gibi rahatsızlıklarda kullanımı faydalı olmayabilir. Ameliyat ile tedavi sonrasında kullanımı tavsiye edilebilmektedir.

Kamburluk Önleyici Manyetik Korse Yorumları

Hem kadınların hem de erkeklerin kullanabileceği şekilde tasarlanmış olan manyetik korseler son zamanlarda oldukça fazla bir şekilde kullanılmaktadır. Dik durmaya yardımcı olan ve kamburluğu düzelten korse yorumları incelendiğinde kullananların da oldukça memnun kaldığı gözlemlenmektedir. Sırt ağrılarının azalması için bu aparatlar oldukça etkili sonuçların alınmasına yardımcı olabilmektedir. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Doğulu’dan Eşi Neslihan Atagül'e Anlamlı Jest
Kadir Doğulu’dan Eşi Neslihan Atagül'e Anlamlı Jest
Fiyat Performans Canavarı Huawei Y6s Geliyor
Fiyat Performans Canavarı Huawei Y6s Geliyor