Warning: session_start(): open(/var/lib/php/session/sess_ud2tk65d5l2pbh2acq39au5sa5, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /var/www/vhosts/haberplus.net/httpdocs/index.php on line 9
Kartvizitte Baskı Kalitesi Neden Önem Taşır?

Kartvizitte Baskı Kalitesi Neden Önem Taşır?

Kartvizitler, reklam ve bilgi amacıyla şahıslar ya da firmalar için hazırlanan üzerinde firma ya da şahıs hakkında tanıtıcı kısa bilgilerin yer aldığı kartlardır.

Kartvizitte Baskı Kalitesi Neden Önem Taşır?
Kartvizitte Baskı Kalitesi Neden Önem Taşır? Editör

Kartvizitler, reklam ve bilgi amacıyla şahıslar ya da firmalar için hazırlanan üzerinde firma ya da şahıs hakkında tanıtıcı kısa bilgilerin yer aldığı kartlardır. Kartvizitler sayesinde müşteriler kart üzerindeki bilgileri kullanarak ihtiyaçlarının karşılamak için kart sahibine ulaşabilirler ve ticari faaliyette bulunan firmalar açısından müşteri-firma irtibatını hızlıca sağlayarak ekonomik fayda sağlamalarına yardımcı olmaktadır.

İşletmeler, firmalar veya bireysel olarak Denizli Matbaa ile irtibat kurarak, kartvizit basımını sağlayarak ticaretinizde kolaylıklar sağlayabilir ya da iletişim kurabilirsiniz. Kartvizit Baskı Kalitesini Etkileyen Unsurlar Kartvizitler tasarlanırken, kaplama olarak selofan denilen malzeme kullanılır. Bu malzemenin parlak ve mat olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır. Selofan ile kâğıt arasında sıvı bir madde kullanılmaktadır. Bu sıvı madde baskı rengini bir miktar değiştirebilir.

Ayrıca vernikte kullanılmaktadır. Verniğin kullanılma sebebi ise baskı esnasında boya yoğun olarak kullanıldığından, kartvizitin çizilmesini önlemek ve korumak amacıyla kullanılmasıdır. Tasarımlarda gereken özeni gösteren Denizli Matbaa kaliteli baskı yaparak, kartvizit basımında da öncü adres olmaya devam etmektedir. Kartvizitlerin ilgi çekici olması, bazı önemli bilgilerin dikkat çekiciliğini artırmak amacıyla bazı ince işçiliklerin yapılması gerekir. Bunlar;

  • Varak Yaldız: Kartvizit üzerindeki yazının ya da logonun farklı bir renkte (gümüş, altın rengi gibi) ve desenle baskı yapılmasıdır.

  • Bölgesel Parlaklıklar: Logo veya öne çıkarmak istediğiniz öğelerin tasarımında kullanılır.

  • Gofre (kabartma baskı): Yapılan işte bazı öğelerin daha dikkat çekmesi için yapılır. Gofre için erkek ve dişi denilen iki metal klişe yaptırılır. Tüm kâğıtlarda uygulanabilir. Kâğıdın arkasında kabartmadan dolayı çukur bölgeler oluşacağından tek taraflı baskılı kâğıtlarda uygulanması daha uygun olacaktır.

  • Özel Kesim: Özel bir kalıpla yapılan,  estetik görünüm elde etmek için kâğıdın değişik şekillerde (düz giyotin kesim haricinde) kesilmesi işlemidir.

  • Toz kabartma: Isı etkisinde toz kullanılarak yazı ve logonun yapılması işlemidir. Selofanlı kâğıtlarda bu uygulama yapılamaz. Tek yüz baskılarda uygulanır ve kartvizite prestijli bir görünüm kazandırır.

  • Tipo Baskı sistemi:  Metal bir klişe yardımıyla, fantezi türü kâğıtlar üzerinde uygulanarak, yazılarda hafif bir çukurluk oluşturmak amacıyla kullanılır.

  • Sıvama: Kâğıt kalınlığının artırılması işlemidir. Bu işlemde iki karton baskı sırasında yapıştırıcı ile yapıştırılarak kalınlığı normalin iki katı kalınlığına getirilerek, kartın estetik görünmesini sağlar.

Firmamızın web sitesi olan https://www.denizlimatbaa.com adresi üzerinden bizlere ulaşarak kaliteli, estetik ve şık görünümlü kartvizitler bastırmak için yardım alabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini ilke olarak benimseyen denizli matbaa firmamız, sizlere hizmet vermekten gurur duyar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elanur Pat Kimdir? Elanur Pat nereli ve kaç yaşındadır?
Elanur Pat Kimdir? Elanur Pat nereli ve kaç yaşındadır?
Sevgi Temel Kimdir? Sevgi Temel nereli ve kaç yaşındadır?
Sevgi Temel Kimdir? Sevgi Temel nereli ve kaç yaşındadır?