Warning: session_start(): open(/var/lib/php/session/sess_v4toef38h9qhv9j5vjc4s2bp13, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /var/www/vhosts/haberplus.net/httpdocs/index.php on line 9
Başkan rakam verdi...

Başkan rakam verdi...

Türk-İş, Hak-İş ve DİSK yaptıkları ortak açıklamada “Asgari ücret” 2 bin 578 lira olmalı” ifadesini kullandı

Başkan rakam verdi...
Başkan rakam verdi... Tuğba Civik

Milyonları ilgilendiren asgari ücretle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Son dakika açıklaması geldi. Erdoğan, Malezya’da asgari ücret görüşmeleriyle ilgili konuştu Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun 2020 yılı asgari ücret zam oranını belirlemek üzere gerçekleştireceği 4. toplantı öncesi oldukça önemli bir gelişme yaşandı.

Türk-İş, Hak-İş ve DİSK yaptıkları ortak açıklamada “Asgari ücret” 2 bin 578 lira olmalı” ifadesini kullandı. Aralık ayının Son haftasında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan 4. toplantı sonrasında asgari ücret ve AGİ tutarları açıklanacak.

bütün bu gelişmeler yaşanırken asgari ücretle ilgili bir Son dakika gelişmesi daha yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malezya’da asgari ücretle ilgili soruya böyle Cevap verdi:

SORU: Asgari ücret ile ilgili hep Hassas oldunuz. Şimdi hükümet-işçi- işveren kesimleri Son tur görüşmelere başladı. ama bu konuda Genellikle hep sizden bir Son jest beklenir. Asgari ücret ile ilgili müjdeniz olacak mı?

İnşallah jestimizi yaparız da burada yapmayalım daha. Şu anda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız yaptıkları çalışmaları döner dönmez bize bir getirsinler. Bakalım Son geldikleri nokta nedir, onu da bir kendilerinden görelim. İnşallah, tarafları memnun edecek bir adımı atarız.

BEKLENEN RAKAM

Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat, “Türk-İş’in 32 yıldır yaptığı araştırmalar sonucu yaşam maliyetinin daha Evvel 2 bin 578 lira olduğunu ifade etmiştik. 2 bin 578 liranın altında olmamak koşuluyla bu 2020 için geçerli olacağı için bunun üstünde bir rakamı değerlendirmeye alacağımızı bunun altında bir rakamı değerlendirmeye almayacağımızı ifade ediyoruz. Onun altında bir karara katılmayacağımızı ortak olarak ifade ediyoruz. Şu Ana kadar bize bir rakam teklif edilmedi” dedi.

Asgari zam SSK SGK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Karımla beraber olurken gördüm’ Bursa’daki vahşetin kan donduran gerçekleri ortaya çıktı!
‘Karımla beraber olurken gördüm’ Bursa’daki vahşetin kan donduran gerçekleri ortaya çıktı!
Kurtlar Vadisi Pusu Ne Zaman Başlayacak? Kaos Beklenen Açıklama
Kurtlar Vadisi Pusu Ne Zaman Başlayacak? Kaos Beklenen Açıklama