Kızı için mücadelesini 19 yıldır sürdürüyor

Kızı için mücadelesini 19 yıldır sürdürüyor

Son Dakika Güncel Haberler

Kızı için mücadelesini 19 yıldır sürdürüyor
Kızı için mücadelesini 19 yıldır sürdürüyor Editör
Advert

Annesinin sevgisi ve azmiyle 19 yıldır hayata tutunma mücadelesi veren, şu anda ellerinin motor gelişimi 3 yaşlarındaki bir çocuk gibi olan kızı Simge'yi hayata bağlayan anne Rabia Keskin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 13 aylık olana kadar kızının son derece sağlıklı bir bebeklik geçirdiğini, bulantı, kusma ve soğuk algınlığı şikayetleriyle hastaneye gittiklerinde tüm yaşamlarının değiştiğini anlattı.

Bir hafta hastanede kalan çocuğu için doktorların "normal bir hastalık, geçecek" dediğini ifade eden Keskin, daha sonra hastalığın ilerlemesiyle kızına zatürre sonra da ensefalit (beyin zarı iltihabı) teşhisi konulduğunu ifade etti.

"DOKTORLAR, KIZIMDAN UMUDU KESMİŞTİ" Aynı zamanda Manisa Zihinsel Engellileri Eğitme ve Koruma Derneği Başkanı da olan Rabia Keskin, kızıyla olan yaşam mücadelesini, şöyle anlattı:

"Kızım 13 aylıkken ölümle yaşam arasında mücadele etti. 35 gün komada kaldı. Doktorlar her şeye hazırlıklı olmamızı istedi. Durumuyla ilgili umutsuz konuştular. 35 gün sonra Simge gözlerini açtı bitkisel hayattan çıktı ama görmüyordu ve duymuyordu. 

Sadece ayaklarından his alıyordu. Yaklaşık 7 ay durumu böyle devam etti ve hastaneden taburcu ettiler. Evde fizik tedavi uyguladım. Bir süre sonra başını tutmaya ve yerlerde yuvarlanmaya, oturmaya başladı. Kızımı hayata bağlamak için mücadelemi asla kaybetmedim."

İÇİNDEKİ AZİMLE OKUDU MEZUN OLDU Zihinsel engelli ve çeşitli sağlık sorunları olan kızının yaşama bağlanması için 19 yıl boyunca umudunu hiç kaybetmediğini, onun eli, kolu, ayağı olduğunu dile getiren Keskin, şöyle devam etti:

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seray Sever ve sevgilisi Eray Sünbül nişanlandı
Seray Sever ve sevgilisi Eray Sünbül nişanlandı
Murat Dalkılıç Hande Erçel ile 20 günlük tatile servet ödedi!
Murat Dalkılıç Hande Erçel ile 20 günlük tatile servet ödedi!