AÖF sınav soruları ve cevapları yayınlandı mı? Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖF sınav soruları ve cevapları yayınlandı mı? Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu, sınava girip çıkan birçok öğrencinin gündemindeki yerini korudu. AÖF sınav sonuçlarının yanı sıra sınav soruları ve cevapları konusunda da meraklarını sürdüren öğrenciler, işaretledikleri soruların doğruluğunu sorgulamak istiyor. İşte, merak edilen AÖF sınav soruları ve cevapları konusunda detaylı bilgiler

AÖF sınav soruları ve cevapları yayınlandı mı? Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
AÖF sınav soruları ve cevapları yayınlandı mı? Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Editör
Advert

AÖF sınav soruları ve cevapları, sınavdan çıkan öğrencileri aklına gelen ilk konulardan birisi oldu. AÖF sınav soruları ve cevapları ile işaretledikleri soruların doğru ya da yanlış olup olmadığını AÖF sınav sonuçları öncesinde görmek isteyen öğrenciler, bu şekilde sonuç açıklama dönemi öncesi ufak bir teyit gerçekleştirmiş olacak. İşte, merak edilen sınav soruları ve cevapları hakkında bazı bilgiler

AÖF SINAV SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Sınav soruları ve cevapları için bekleyişe geçen öğrenciler, bu soru ve cevaplara ANADOLUM eKampüs Sisteminden erişebilecek. Ayrıca öğrenciler, bu sistem araclığıyla geçmiş dönemde çıkmış tüm soru ve cevapları da görüntüleyebilecek. Bu görüntüleme, sınavın ardından iki iş günü içerisinde erişime açılacak.

https://ekampus.anadolu.edu.tr adresinden TCKN ve şifrenizle oturum açarak 'derslerim' üzerinden çıkmış sınav sorularını ve cevaplarını görebilirsiniz.

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Açıköğretim sınav sonuçları, Anadolu Üniversitesi sisteminde yer alan bilgilere göre, sınavın gerçekleştiği tarih itibariyle 15 gün içerisinde açıklanmaktadır. Fakat sınav sonuç evraklarının okunması ve değerlendirilmesi işlemi, bazı zamanlarda 20 günü bulmaktadır.

http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinde yayımlanan sınav sonuçları, öğrenciler tarafından T.C. kimlik numaraları (öğrenci numaraları) ve şifreleriyle ulaşılabilmektedir.Sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmamaktadır.

AÖF'DE GEÇİLEMEYEN DERSLER NE OLACAK?

AÖF yeni ders sisteminde sene 2 döneme ayrılıyor. 1. dönemde alınan ancak kalınan bir ders gelecek sene 1. dönem içerisinde, 2. dönemde alınan ancak kalınan ders yine gelecek yıl 2. dönem içerisinde alınabilecektir.

Yeni sistem ile geçtiğimiz senelerde 1 Vize + 1 Final olarak yapılan sınavlar artık her dönemde 1 Vize + 1 Final olarak yapılıyor. Bu durum da senede 2 kere Vize + 2 Kere final sınavına giriliyor. Bu vize ve finaller geçmişteki gibi vize%30 ve Final%70 olacak şekilde değerlendirmeye alınarak ortalama hesaplanıyor. Not Harfsel Olarak sisteme giriliyor.

Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) Kitapçık türü kullanılabilmektedir.

1. Yıl 1. yarı yıl (dönem) 2. yarı yıl (dönem)
2. Yıl 3. yarı yıl (dönem) 4. yarı yıl (dönem)
3. Yıl 5. yarı yıl (dönem) 6. yarı yıl (dönem)
4. Yıl 7. yarı yıl (dönem) 8. yarı yıl (dönem)

SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ NASIL YAPILIR ?

Adaylar; sınavın uygulaması, sorular ve sonuçlarla ilgili inceleme ve yeniden düzenleme talebiyle itirazda bulunabilecekler. İtiraz, “Kılavuz”veya “Protokol”de belirtilen usule uygun olarak ve belirlenen süreler içinde yapılması halinde kurum tarafından dikkate alınacak. Usule uygun olmayan veya belirlenen süreler dışında yapılan itirazlar dikkate alınmayacak. Sınava girmeyen, sınava alınmayan veya sınavı geçersiz sayılan adayların itirazları ise dikkate alınmayacak.

AÖF sınav sonuçlarına itiraz etmek isteyenler, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde Açıköğretim Merkez Büro Yöneticiliği adresine AÖF itiraz dilekçesi yazarak veya aofbilgi@anadolu.edu.tr adresine dilekçeyi mail atarak itirazlarını tamamlayabilecek

Sınav itiraz dilekçesinde Ad, soyad, TC kimlik numarası, cep telefonu gibi bilgiler aktarılacak. Anadolu Üniversite tarafından konuyla ilgili geri dönüş yapılacaktır.

Dilekçe adresi;
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Merkez Büro Yöneticiliği Yunus Emre Kampüsü Tepebaşı Eskişehir

e-posta adresi;
aofbilgi@anadolu.edu.tr

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Megastar Tarkan eşi Pınar Tevetoğlu'na aşçı tuttu
Megastar Tarkan eşi Pınar Tevetoğlu'na aşçı tuttu
Oyuncu Sıla Şahin'in çıplak fotoğrafları çalındı
Oyuncu Sıla Şahin'in çıplak fotoğrafları çalındı