Öğretmen atamalarında rakam verildi - Öğretmen ataması kontenjanları açıklandı mı?

Öğretmen atamalarında rakam verildi - Öğretmen ataması kontenjanları açıklandı mı?

'Öğretmen ataması olacak mı, öğretmen alımı yapılacak mı?' sorularına resmi bir yanıt geldi. Öğretmen atamalarıyla ilgili son açıklama Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan geldi. Yılmaz, 20 bin alım yapılacağını açıkladı. Peki, atama kontenjanları açıklandı mı?

Öğretmen atamalarında rakam verildi -  Öğretmen ataması kontenjanları açıklandı mı?
Öğretmen atamalarında rakam verildi -  Öğretmen ataması kontenjanları açıklandı mı? Editör
Advert

Öğretmen atamalarını merak edenler, Milli Eğitim Bakanı'nın açıklamasıyla heyecanlandı. Öğretmen adaylarının merakla beklediği atama haberi ile ilgili son gelişmeyi Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz verdi. Yılmaz, atamayla ilgili kararı paylaştı. İsmet Yılmaz önümüzdeki hafta 20 bin öğretmen alımı için duyuru yapılacağını açıkladı. Peki, atama kontenjanları açıklandı mı? Kaç tane atama yapılacak? İşte, öğretmen atamaları hakkında son gelişmeler!

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, "Başbakanımız, Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımızın talimatıyla, önümüzdeki hafta duyurusunu yapacağız, 20 bin öğretmenin alımını yapacağız. Öğretmenlerimiz için hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.       

Öğretmen atamasında hangi branşlardan kaç öğretmenin atanacağıyla ilgili detaylar önümüzdeki günlerde belli olacak.

Katar’da Türk okulu

Bakan Yılmaz, TAV CEO'su ve Yönetim Kurulu Üyesi Sani Şener'in katılımıyla gerçekleşen imza törenindeki konuşmasında ise bir ülkeye yapılabilecek en büyük hizmetin, eğitim olduğunu belirterek, TAV grubuna teşekkür etti. 44 öğrencisi ve 17 öğretmeni olan Katar Türk Okulu'nun 2016 ekim ayında faaliyete geçtiğini belirten Yılmaz, "Okulun 10 bin metrekare alanı ve 8 bin metrekare bahçesi var. Türk eğitimi gerçekten katma bir değer kazandı. Türkiye'ye yakışan bir değer kazandı. Bu değer için Sani Şener'e ve Hamdi Akın'a teşekkür ediyorum" diye konuştu.

TAV CEO'su Şener ise, Katar Havalimanı inşaatı sürerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar'ı ziyaret ettiğini ve yurtdışındaki Milli Eğitime bağlı Türk okullarını desteklediğini ifade ettiğini hatırlatarak bunun üzerine okul inşaatına başladıklarını söyledi. Şener, "Katar'da Türk okulu inşaatına başladık ve bitirdik. Milli Eğitim Bakanımızla bu protokolü imzalayarak Milli Eğitim Bakanlığı’na Katar Türk Okulu'nu devrediyoruz. Bu okulda Türkiye'ye, vatanlarına bağlı gençlerin yetişeceğine inancımız sonsuz" dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Megastar Tarkan eşi Pınar Tevetoğlu'na aşçı tuttu
Megastar Tarkan eşi Pınar Tevetoğlu'na aşçı tuttu
Oyuncu Sıla Şahin'in çıplak fotoğrafları çalındı
Oyuncu Sıla Şahin'in çıplak fotoğrafları çalındı