2017 KPSS başvuruları ne zaman yapılacak?

2017 yılı KPSS başvurularının ne zaman yapılacağı binlerce memur adayı tarafından oldukça merak konusu oldu. Uzun zamandır 2017 KPSS sınavı için hazırlık yapan memur adayları, KPSS başvuruları ne zaman yapılacak? sorusuna yanıt arıyor. Peki, KPSS başvurusu ne zaman yapılacak? İşte detaylar.

2017 KPSS başvuruları ne zaman yapılacak?
2017 KPSS başvuruları ne zaman yapılacak? Editör

ÖSYM tarafından her sene olduğu gibi 2017 yılında da Üniversite mezunu memur adaylarının katılımı ile yapılacak olan 2017 Lisans KPSS başvuruları ne zaman yapılacak? Kamuya yoğun memur alımlarının yapıldığı bu dönemde, 2017 Lisans KPSS başvurusunu kaçırmak istemeyen binlerce memur adayı da 2017 KPSS Lisans başvuru tarihlerini merak ediyor. Peki, 2017 KPSS Lisans başvuruları ne zaman yapılacak?

KPSS SINAV BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILACAK?

Kamu Personeli Seçme Sınav başvuru tarihi 14-27 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek. ÖSYM'nin resmi sitesinde başvurular kabul edilecek. Bu tarihler arasında başvuru yapmayanlar 2017 KPSS sınavına katılmaya hak kazanamayacak.

2017 MEMURLUK KPSS SINAVI NE ZAMAN?

Memurluk sınavı olarak nitelendirilen ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen 2017 KPSS Genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri sınavı 21 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşecek. Sınav sonuçları ise 16 Haziran Cuma günü açıklanacak.

KPSS ÜCRETLERİ HANGİ BANKAYA YATACAK

KPSS sınavına girmek için başvuru yapacak olan adaylar sınav ücreti olarak ödeyecekleri ücretleri nereye hangi bankaya, nasıl ödeyeceklerini merak ediyorlar. Ücretlerin yatırılacağı bankalar;

T.C. Ziraat Bankası,
Akbank,
Türk Ekonomi Bankası (TEB),
Deniz Bank,
Kuveyt Türk
PTT
Halk Bankası

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seda Sular İçin 53 Yıl Hapis Cezası İstendi
Seda Sular İçin 53 Yıl Hapis Cezası İstendi
Hatipoğlu'dan Çok Konuşulacak Laiklik Açıklaması!
Hatipoğlu'dan Çok Konuşulacak Laiklik Açıklaması!