Suriyeli anne ve bebeğinin cenazeleri toprağa verildi

Suriyeli anne ve bebeğinin cenazeleri toprağa verildi

Sakarya'nın Kaynarca ilçesindeki ormanlık alanda öldürülen Suriyeli hamile kadın ile 10 aylık bebeğinin cenazeleri, İdlib iline bağlı Cibale köyünde toprağa verildi.

Suriyeli anne ve bebeğinin cenazeleri toprağa verildi
Suriyeli anne ve bebeğinin cenazeleri toprağa verildi Editör

Suriyeli hamile kadın Emani el-Rahmun (20) ile 10 aylık erkek bebeği  Halaf el-Rahmun'un cenazeleri, dün akşam saatlerinde Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde  bulunan Cilvegözü sınır kapısı karşısındaki Babül Hava kapısından Suriye'ye  götürüldü.

Cenazeleri teslim alan el-Rahmun’un babası Muhammed Abdülhadi Ali  el-Rahmun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Türkiye hükümetinden, bu iğrenç  suçu işleyenleri en ağır şekilde cezalandırmasını istiyoruz." dedi.

Bitkin olduğu gözlenen baba el-Rahmun, Türk yetkililere suçluları kısa  sürede bulup tutukladığı için müteşekkir olduğunu söyledi.

El-Rahmun, "Bu işe bulaşan suçluların yaptıkları, Türk halkını hiçbir  şekilde temsil etmiyor. Türk halkı bizim kardeş, Müslüman ve dost halkımızdır.  Biz böyle düşüyoruz ve böyle de düşünmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

İHH da eşlik etti

Babül Hava sınırı kapısından, muhaliflerin kontrolündeki İdlib ilinin  Cibale köyüne ambulansla götürülen cenazelere İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani  Yardım Vakfı (İHH) ekipleri de eşlik etti.

İHH Suriye çalışmaları sorumlusu Erhan Yemelek AA muhabirine, "Ailenin  talebi üzerine kendilerine yardımcı oluyoruz. Türk yetkilileri cenazeyi Suriye’de  bize teslim etti.  Biz de kendi sivil savunma ekibimizle köylerine götürdük."  dedi.

Cenazeler Cibale köyünde defnedildi

Cenaze törenine katılan acılı bir akraba, "Sakarya'da işlenen bu  vahşet ne Türk halkını ile ne de Tük hükümetini temsil eder. Tek isteğimiz bu  suçluların misliyle cezalandırılması." ifadesini kullandı.

Öldüren anne ve bebek, namazın ardından dualarla son yolculuklarına  uğurlandı.

Suriyeli hamile kadın, 10 aylık bebeği ile Sakarya'nın Kaynarca  ilçesinde ormanlık bir arazide ölü bulunmuştu.

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Selin'den Çok Konuşulacak Simge Sağın Göndermesi
Selin'den Çok Konuşulacak Simge Sağın Göndermesi
Meydan Okudu: Kanıtlanırsa Ülkeyi Terk Ederim
Meydan Okudu: Kanıtlanırsa Ülkeyi Terk Ederim