Zafer ilan ettiler! Terör örgütü diz çöktü

Zafer ilan ettiler! Terör örgütü diz çöktü

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Musul'da terör örgütü DEAŞ'a karşı zafer ilan etti.

Zafer ilan ettiler! Terör örgütü diz çöktü
Zafer ilan ettiler! Terör örgütü diz çöktü Editör

İbadi, devlet televizyonunda yayımlanan "zafer" konuşmasında, "Musul'un kalbinden zaferi duyuruyorum. DEAŞ'ın çöktüğünü Musul'dan ilan ediyorum." dedi.

Irak güvenlik güçleri ve halkını kutlayan İbadi, DEAŞ'a karşı mücadelede destek veren ülkelere de teşekkür etti. Irak Başbakanı şunları kaydetti:

"Büyük zaferi, kahraman güvenlik güçleri, yaralı ve şehitler gerçekleştirdi. Zaferimiz vahşilik ve terörizme karşı gerçekleşti. Dini merci Ali Sistani ve tüm güvenlik güçlerini kutluyor ve onlara teşekkür ediyorum.

Bu zafer Iraklıların planı ve çabasıyla gerçekleşti. Iraklılar bundan gurur duymalı. Terörle mücadelemizde eğitim, lojistik ve hava saldırısında destek veren tüm ülkelere de teşekkür ediyoruz.

Irak bugün önceki dönemlere göre daha homojendir. Önümüzde istikrarın sağlanması, altyapının yeniden imarı ve DEAŞ hücrelerini imha etmek var. DEAŞ'la mücadelemizde birleştiğimiz gibi bu konuda da birleşmemiz lazım."

İBADİ BAYRAĞI GÖNDERE ÇEKTİ

İbadi, konuşmasının sonunda Irak bayrağını yanındaki komutanın elinden alarak göndere çekerken "Yaşasın Irak" sloganı attı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul rize evden eve nakliyat