Moskova'da 15 Temmuz Anma Gecesi düzenlenecek...

Moskova'da 15 Temmuz Anma Gecesi düzenlenecek...

Vladimir Putin'in Dış Politikalar Danışmanı Alexander Dugin'in de gece'de olacak.

Moskova'da 15 Temmuz Anma Gecesi düzenlenecek...
Moskova'da 15 Temmuz Anma Gecesi düzenlenecek... Editör

Avrasya Platformu(AYYB,AİT),Rusya’nın Başkent’i Moskova’da, FETÖ üyeleri tarafından yapılan 15 Temmuz darbe kalkışmasında ; şehit olanların anısına anma programı düzenlenecek.

Suikast’a kurban olan Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov ile Rus uçağı pilot’u Peşkov ve 15 Temmuz şehitlerimiz Moskova’da anılacaktır.

Moskova’da düzenlenecek 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı hakkında açıklamada bulunan Avrasya Platformu(AYYB,AİT) Genel Başkanı Hasan Cengiz,”15 Temmuz ihanet gecesinde,okyanus ötesi kuvvetlerin iş birlikçi taşeron örgütü,FETÖ tarafından, bir darbe kalkışması yapılmıştı.

O gece , 249 şehidimiz ve binlerce gazimiz olmuştu” dedi. FETÖ ve NATO’cu güçlerin darbe kalkışmasından aylar öncesi 24 Kasım 2015 tarihinde bakıldığında Rus uçağını düşürdüklerini ve bu provakasyon ile Türkiye - Rusya ikili ilişkilerini bozmayı hedeflediklerinin altını çizen Avrasya Platformu(AYYB,AİT) Genel Başkanı Hasan Cengiz,”Aslında darbe kalkışmasının ilk startı, 24 Kasım 2015’de düşürülen Rus uçağı provakasyon ile başladı” diye konuştu.

15 Temmuz Şehitlerini Moskova’da anmalarındaki sosyal amacını ise şu ifadeler ile açıklayan Genel Başkan Cengiz: “Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov ile Rus uçağı pilot’u Peşkov’un katilleri’nin faailleri,Türkiye’ye darbe kalkışması yapan aynı odaklardır.

Bu açıdan ,Moskova’da düzenlenecek anma programı ile hem karşılıklı acıları paylaşılmış olunacak hem de ortak düşmanların toplum mühendislik faaliyetlerine karşı bir direnç sağlanacaktır.” şeklinde konuştu.

Avrasya Platformu(AYYB,AİT) Genel Başkanı Hasan Cengiz,Moskova’da düzenlenecek program’da, 15 Temmuz ihanet gecesinde, Ankara Emniyet İl Müdürlüğü önünde, şehit olan Polis Memuru Muhammet Oğuz Kılıç ‘ın anne ve babası, Zeki ve Meltem Kılıç’a Türk Rus Dostluk Platformu tarafından onur madalyası verileceğini vurguladı.

15 Temmuz günü Moskova'da olacağını ve aynı gün anma progarımı düzenleneceğini kaydeden Cengiz,"Hiç bir güç Türkiye'nin birlik ve beraberliğini bozamaz" dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul rize evden eve nakliyat