Almanya ilişkileri geriyor, Nazi kafası hortladı.

Almanya ilişkileri geriyor, Nazi kafası hortladı.

Son Dakika Güncel Haberler

Almanya ilişkileri geriyor, Nazi kafası hortladı.
Almanya ilişkileri geriyor, Nazi kafası hortladı. Editör

Uzun yıllardır PKK ve DHKP-C'nin sığınağı olan Almanya, Türkiye'ye karşı yürüttüğü sinsi politikalarının dozunu son yıllarda iyice arttırdı.

Sözde Ermeni soykırımı tasarısının kabulü, 15 Temmuz ve sonrası FETÖ'nün üssü haline gelip her fırsatta Türkiye karşıtı adımlar atması ilişkileri iyice gerdi.

Diplomatik kriz, İncirlik Üssü meselesi, Büyükada'da yapılan operasyon ve sonrası Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'in açıklamalarıyla yeni bir boyut kazandı.

Almanya'nın planlı bir şekilde dozajını artırdığı bu düşmanca politikalar aslında yeni değildi. İşte son bir kaç yıl içinde yaşanan krizlerin kısa bir özeti:

- MİT'in Alman İstihbaratına verdiği FETÖ'cülerin isimleri deşifre edildi. Bu da yetmiyormuş gibi ülkedeki 150 Türk FETÖ'cülerin yalan beyanları sonrası MİT ile bağlantılı oldukları gerekçesi ile yakın takibe alındı.

- Evlilik yoluyla Almanya'ya giden Türklere 'Almanca bilme şartı' getirildi. Bu şart başka hiçbir ülke vatandaşına uygulanmıyor.

- Yaklaşık 2 milyon Müslüman çocuk Alman Gençlik Daireleri tarafından sudan sebeplerle ailelerinden koparıldı.

SOYKIRIM YALANI

- 2016 yılının Haziran ayında Almanya Federal Meclisi'nin 1915 olaylarını 'soykırım' olarak niteleyen tasarıyı kabul etti.

- Die Welt'in Türkiye muhabiri Deniz Yücel'in tutuklanmasının ardından Almanya'daki bazı siyasetçiler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya'ya girmesinin yasaklanmasını ve Türk hükümeti yetkililerinin Almanya'da düzenleyeceği toplantıların iptal edilmesini teklif etti.

- Referandum sürecinde çok sayıda üst düzey politikacının yapacağı toplantılar ardı ardına iptal edildi.

PKK'YA VAR AMA... 

- Terör örgütü liderleri Almanya'da miting yaparken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Köln'de yapmak istediği video konferans Federal Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edildi.

- Hakkında tutuklama kararı olmasına rağmen Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas'ın hain Can Dündar'ı yeni yıl resepsiyonuna konuşmacı olarak davet etti. Dönemin Cumhurbaşkanı Gauck tarafından Can Dündar sarayda ağırlanıp ödüllendirildi.

- Darbe girişimi sonrası Diyanet imamlarını casuslukla suçlayan Almanya Türkiye'den din görevlilerinin gelmesini istemiyor. Din görevlilerinin Almanya'da yetişmesini istiyor. Tek amacı ise Almanya'daki camileri FETÖ'ye teslim etmek.
- Sadece camilerdeki görevli imamlar değil, okullardaki Türk öğretmenleri de casuslukla suçluyorlar.

FETÖ EL ÜSTÜNDE... 

- 15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrası Almanya'ya iltica talebinde bulunan, aralarında üst rütbeli Türk askerleri ile diplomatların da bulunduğu FETÖ'cülere iltica hakkı tanındı.

- Gezi olaylarının arka planında Almanya'nın her türlü desteği verdiği özellikle algı operasyonlarıyla Türkiye karalanmaya çalışıldı.

- Almanya son dönemde FETÖ ve PKK terör örgütünün âdeta merkezi haline geldi. FETÖ'den aranan çok sayıda isme Almanya'da iltica hakkı verildi.

- Almanya, referandumdan evet çıkması sonrasında Türklere çifte vatandaşlık hakkını geri çekmek istiyor. Bu konu ile ilgili tasarı da hazırlandı.

ERDOĞANCI MISIN? 

- Türklere her türlü zorluk çıkarılıyor. İş ve ev kiralamalarında dahi Erdoğan'cı mısın soruları soruluyor.

- Almanya özellikle medya yoluyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik karalama ve algı operasyonlarını tam gaz sürdürüyor.

- Özellikle 15 Temmuz'dan sonra radikal Türk grupların sayısında artış olduğu algısı yayılmaya çalışılıyor.

- Alman Meclisinin sözde Ermeni soykırımı kararı üzerine Alman vekillerin İncirlik Üssü'ne ziyareti yasaklandı. Almanya bunun üzerine suçu yine Türkiye'ye atıp ortamı gerdi ve İncirlik'i boşalttı.

- Almanya'da sosyal yardım parası alan gurbetçi vatandaşların Ocak 2018'den sonra Türkiye'deki mal varlıkları inceleme altına alınacak.

.

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Volkan Demirel'in paylaşımı tepki topladı!
Volkan Demirel'in paylaşımı tepki topladı!
Ayrılığı Instagram'dan böyle duyurdu
Ayrılığı Instagram'dan böyle duyurdu