Kılıçdaroğlu'ndan Dugin ile Sürpriz Görüşme

Kılıçdaroğlu'ndan Dugin ile Sürpriz Görüşme

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin‘in özel temsilcisi Prof.Dr. Aleksandr Dugin ile telefon bağlantısı yaptı.

Kılıçdaroğlu'ndan Dugin ile Sürpriz Görüşme
Kılıçdaroğlu'ndan Dugin ile Sürpriz Görüşme Editör
Advert

Avrasya Platformu’nun (AYYB,AİT) Moskova’da düzenlediği 15 Temmuz Şehitleri anma programında ; aynı FETÖ terör örgütü tarafından katledilen, Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Krolov ve Rus Pilotu Peşkov programda anıldı.

 Anma Programını düzenleyen Avrasya Platformu(AYYB,AİT) Genel Başkanı Hasan Cengiz:” Geçen yıl, 15 Temmuz İhanet Gecesi yaşadık.Maalesef 250 şehit ve binlerce gazimiz oldu.Türk Milleti, darbe kalkışması yapanlara karşı bir duruş sergileyerek, tek yürek oldu.”dedi.

15 Temmuz sonrası, ülkedeki siyasi iklim değişerek, teröre karşı tek vücut olduğunu vurgulayan Genel Başkan Hasan Cengiz,”Türkiye’de emperyalist vesayet değil, milli irade yönetime el koydu “ diye konuştu. 

Anma Programı’na Türkiye’den bir çok farklı dünya görüşüne sahip kişilerde, telefon bağlantısı yapıldı.
Program’a sürpriz bir şekilde bağlanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıcdaroğlu, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin‘in özel temsilcisi Prof.Dr. Aleksandr Dugin ile telefon görüşmesi etkinliğin damgası oldu.

İKİ ÜLKE ARASINI BOZMAK İSTİYORLAR

Dugin ile yapılan görüşmede,CHP Lideri Kılıcdaroğlu, Rusya’nın öldürülen Ankara Büyükelçisi Andery Karlov ve düşürülen Rus uçağında hayatını kaybeden Peşkov’u saygı ile andıklarını dile getirerek,” Hayatını kaybeden iki değerli Rusya’ya vatandaşının yaşamlarını yitirmelerinden üzüntü duyuyoruz.”dedi.

Türkiye’de darbe kalkışması yapanların iki ülkenin dostluğunu bozmak için iki büyük provakasyon’a imza attıklarını kaydeden CHP lideri Kemal Kılıcdaroğlu,Türkiye’de FETÖ tarafından yapılan darbe kalkışmasında şehit olan vatandaşlarımızı ve aynı örgüt tarafından iki kıymetli Rus vatandaşını saygı ile anıyoruz” diye konuştu.

15 Temmuz Anma Programı’nın Moskova’da düzenlenmesini çok anlamlı bulduğunu belirten Kılıçdaroğlu,ikili ilişkilerin düzelmesinden memnuniyet duyduklarını vurguladı.

KILIÇDAROĞLU RUSYA’YA MI GİDİYOR?

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin‘in özel temsilcisi Prof.Dr. Aleksandr Dugin ise, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıcdaroğu’nun programa telefon ile bağlanmasından mutlu olduklarını belirtti.

”Ankara Büyükelçimiz Sayın Karlov’u ve darbe kalışması öncesi düşürülen Rus uçağı Pilotu Sayın Peşkov’u katledenlerin faileri ile 15 Temmuz’da 250 Türk vatandaşını öldürenlerin failleri aynı odaklardır. Yani FETÖ ve NATOCU güçlerdir”diye konuştu. 

Dugin, aynı örgüt tarafından hayatını kaybedenlerin acılarını birlikte paylaşıldığı Anma Programı düzenleyen Avrasya Platformu(AYYB,AİT) Genel Başkanı Hasan Cengiz’e teşekkür eden Dugin, Kılıcdaroğlu’nu Moskova’ya davet etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dubai'de Kerimcan Durmaz'ı Otelden Kovdular
Dubai'de Kerimcan Durmaz'ı Otelden Kovdular
Vadi'nin Savcı Leyla'sını Fena Dolandırdılar
Vadi'nin Savcı Leyla'sını Fena Dolandırdılar