1 Numara konuştu! Resmen alay ediyorlar : Adil Öksüz ile birlikte...

1 Numara konuştu! Resmen alay ediyorlar : Adil Öksüz ile birlikte...

Son Dakika Güncel Haberler

1 Numara konuştu! Resmen alay ediyorlar : Adil Öksüz ile birlikte...
1 Numara konuştu! Resmen alay ediyorlar : Adil Öksüz ile birlikte... Editör

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki  darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı belirlenen Akıncı Hava  Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 486 kişi hakkında açılan davanın ikinci celsesi  başladı. 

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları  kampüsündeki duruşma salonunda görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ve  avukatları ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da arasında bulunduğu  müşteki avukatları ve bazı müştekiler katılıyor.
 
 Duruşmada hazır bulunanların tutanağa geçirilmesinin ardından sanık  savunmalarının alınmasına başlandı.
 
Mahkeme Başkanı Selfet Giray, dünkü duruşma sonunda, savunması  alınacak ilk sanıkların, darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde oldukları  belirlenen Kemal Batmaz, Harun Biniş ve Nurettin Oruç olacağını bildirmişti.
 
KEMAL BATMAZ: ADİL ÖKSÜZ'LE TESADÜFEN KARŞILAŞTIM 

Darbe girişiminin merkez üssü olarak kullanılan ve derdest edilen komutanların tutulduğu yer olan Akıncı Üssü'ndeki faaliyetlere yönelik açılan ve 486 sanığın yargılandığı davada savunmasını yapan 'sivil imam' Kemal Batmaz, darbeye hazırlık toplantılarına katıldığı ve Adil Öksüz'le birlikte Fetullah Gülen'le görüştüğü iddialarını kabul etmedi.

ABD'ye iş seyahati için gittiğini söyleyen Batmaz, darbe girişiminden kısa süre önceki Adil Öksüz'le Atatürk Havalimanı'ndaki güvenlik kamera görüntülerinin ise tesadüf olduğunu iddia etti. 

"HİÇBİR ZAMAN BU GİRİŞİMİN BİR PARÇASI OLMADIM"

Savunmasında örgütün haberleşme programlarını kullanmadığını da iddia eden Kemal Batmaz, "Hiç kimseye emir ve talimat vermemiş olmam, Ankara'da yapıldığı iddia edilen toplantılar sırasında yurt dışında olmam, darbenin ne planlayıcısı ne de yöneticisi olmadığımın delilidir. Ben hiçbir zaman bu girişimin bir parçası olmadım. Üzerime atılı suçları kabul etmiyorum" dedi. 

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul rize evden eve nakliyat