Skandal! 'Hostes yapacağım diye kandırıp...'

Skandal! 'Hostes yapacağım diye kandırıp...'

Son Dakika Güncel Haberler

Skandal! 'Hostes yapacağım diye kandırıp...'
Skandal! 'Hostes yapacağım diye kandırıp...' Editör

Alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve  Dolandırıcılık Büro Amirliğine başvuran bazı vatandaşlar, sosyal medya üzerinden  tanıştıkları Merdan Karanan'ın kendilerini dolandırdığını öne sürdü.

Şüphelinin kendisini polis olarak tanıttığını, kendileriyle arkadaş  olduktan sonra da bir havayolu şirketindeki tanıdığı vasıtasıyla "hostes ve pilot  yapma" vaadinde bulunarak kendilerinden para istediğini öne süren vatandaşlar  şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve  Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, kendisini "Merdan Karanan", "Mahir Soylu"  isimleriyle tanıtan kişinin Uğur G. (29) olduğunu belirledi.

Zanlı, teknik ve fiziki takibin ardından Küçükçekmece'de yakaladı. Daha çok iş arayan genç kadınları seçmiş Şüphelinin emniyetteki işlemleri sırasında, aynı yöntemle çok sayıda  vatandaşı dolandırdığı tespit edildi.

Zanlının tanışmak için daha çok iş arayan ve işe ihtiyacı olan genç  kadınları seçtiği, kendisini polis olarak tanıtıp güven kazandıktan sonra öz  geçmişlerini verdiği adrese göndermelerini istediği, daha sonra bu kişilere  e-posta üzerinden bir havayolu şirketinin antetli kağıdı ile cevap verdiği tespit  edildi.

Ayrıca, kişilere gelen cevapta "eğitim bedeli, hostes elbisesi bedeli,  harç bedeli" gibi bahanelerle 500 ila bin liranın verilen banka hesabına  yatırılmasının istendiği belirlendi.

Banka hesabını inceleyen polis, hesabın Uğur G'nin kız arkadaşına ait  olduğunu ve yaklaşık 25 kişiden hesaba değişik tarihlerde para yatırıldığını  tespit etti.

Şüphelinin emniyette 8 dolandırıcılıktan kaydı olduğu ve hakkında UYAP  aranması bulunduğu öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli  tutuklandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşar İpek ayrıldık diyor, Serengil sevgilisini yalanlıyor
Yaşar İpek ayrıldık diyor, Serengil sevgilisini yalanlıyor
Kaybedenler Kulübü Yolda’nın galasında sevişme rezaleti
Kaybedenler Kulübü Yolda’nın galasında sevişme rezaleti