Trump orduya ilk emrini verdi! Savaş çanları çalıyor

Trump orduya ilk emrini verdi! Savaş çanları çalıyor

Son Dakika Güncel Haberler - haberplus.net

Trump orduya ilk emrini verdi! Savaş çanları çalıyor
Trump orduya ilk emrini verdi! Savaş çanları çalıyor Editör

ABD’nin ve müttefiklerinin kendilerini herhangi bir saldırıdan korumak  için yeterli askeri kapasiteye sahip olduğunu dile getiren Mattis, “Kim Jong-un,  Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin tek sesini ve Kuzey Kore’nin küresel  güvenlik ve istikrara tehdit teşkil ettiği konusunda mutabık dünyanın dört bir  yanındaki hükümetlerin sesini dikkate almalı.
 
Kuzey Kore kendisini izole etmeyi bırakmalı ve nükleer silah arayışını  durdurmalıdır. Kuzey Kore rejimini ve insanlarını yıkıma götürecek davranışları  tasavvur etmeyi bırakmalıdır.” ifadelerini kullandı.
 
Trump'ın ilk emri!
 
ABD Başkanı Donald Trump’ın aralık ayında Kuzey Kore tehdidi hakkında  bilgilendirildiğine dikkati çeken Mattis, Trump’ın ilk emrinin balistik füze  savunma sistemleri ile nükleer caydırıcı gücün teyakkuzuna önem verilmesi  olduğunu vurguladı.
 
Mattis, ABD dışişlerinin diplomatik olarak sorunun çözümüne  çalıştığını belirterek, bununla birlikte ABD ve bölgedeki müttefik ülkelerin  askeri kabiliyetinin Kuzey Kore’nin çok ötesinde olduğunu vurguladı. Mattis,  şunları söyledi:
 
“Bizim birleşik müttefik kuvvetlerimizin dünya üzerinde en isabetli,  en hazır, sert savunma ve saldırı gücüne sahip olduğu bilinmelidir. Bizim  eylemlerimiz Kuzey Kore’nin eylemlerine üstün gelmeye devam edecek ve Kuzey Kore  başlattığı her silah yarışını veya çatışmayı kaybedecektir.”
 
Kuzey Kore, Guam’ı tehdit etmişti
 
Kuzey Kore'nin, Hwasong-12 orta-uzun menzilli balistik füzesiyle  ABD'ye bağlı Guam Adası'na saldırı hazırlığı içerisinde olduğu bildirilmişti.
 
Guam Kongre üyesi Madeleine Z. Bordallo bir açıklama yayımlayarak,  Pentagon yetkililerinin verdiği bilgiye göre, Guam'ın korunduğunu ve güvenli  olduğunu belirtmişti.
 
ABD Başkanı Donald Trump ise Kuzey Kore'yi, ülkesini tehdit etmeyi  bırakmaya çağırarak, bu çağrıya kulak asılmazsa Pyongyang'ın ABD'nin gazabıyla  karşı karşıya kalacağını söylemiş ve "Kuzey Kore'nin kendi iyiliği için ABD'ye  yönelik daha fazla tehditte bulunmaması gerekiyor.

Dünyanın daha önce hiç  görmediği bir gazap ile karşı karşıya kalacaklar." ifadelerini kullanmıştı.

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul rize evden eve nakliyat