Son Dakika : Savaş Gemileri Harekete Geçti

Son Dakika : Savaş Gemileri Harekete Geçti

Son Dakika Güncel Haberler

Son Dakika : Savaş Gemileri Harekete Geçti
Son Dakika : Savaş Gemileri Harekete Geçti Editör

ABD Deniz Kuvvetleri, talep edilmesi halinde Irma Kasırgasından etkilenenlere insani yardım ve destek sağlamak üzere uçak gemisi USS Abraham Lincoln ve diğer savaş gemilerini görevlendirmek  üzere harekete geçirdi. 

ABD Donanma Kuvvetleri Komutanı Phil Davidson, ayrıca, amfibi saldırı gemisi USS Iwo Jima ve amfibi ulaşım rıhtım gemisi USS New York'un, yaklaşmakta olan Kategori 4 kasırgasına ve onun sonuçlarına karşı eyalet ve yerel yetkilileri desteklemek için Lincoln'le birleştirilmesini emretti. 

Şimdiye kadar Atlantik Okyanusu'nda bulunan ada ülkelerinde binlerce evi tahrip ederek 20'den fazla kişinin ölümüne neden olan Irma kasırgası tüm hızıyla kuzeye doğru ilerliyor. ABD'de ilk vuracağı Florida eyaletine ulaşmasına ise 450 kilometre kaldı.

ABD'DEKİ EN BÜYÜK TAHLİYE
 
ABD'ye doğru beşinci kategoride ilerleyen Irma Kasırgası'nın ilk vuracağı eyalet olan Florida'da 5 milyon 600 bin kişinin tahliye edilmesine karar verildi. Bu, kişi sayısı bakımından ABD'deki en büyük tahliyelerden biri olacak.

Kasırga nedeniyle yeni barınaklar açılırken, Atlanta'da birçok otele tahliye edilen vatandaşlar yerleştirildi.

EVSİZLER TOPLANIYOR

Miami'de yaklaşık bin 100 evsiz, polis ve sosyal hizmet uzmanlarının iş birliğiyle sokaklardan zorunlu olarak tahliye edildi. Polis, emre karşı gelen evsizleri gözaltına almak zorunda kaldı.

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Özçivit'e Benzemek İçin Estetik Ameliyat Olacak
Burak Özçivit'e Benzemek İçin Estetik Ameliyat Olacak
Burak Yılmaz ve Hande Baş Başa Görüntülendi
Burak Yılmaz ve Hande Baş Başa Görüntülendi