O Sözler Mahkeme Başkanını Çıldırttı! Koca Koca Generaller...

O Sözler Mahkeme Başkanını Çıldırttı! Koca Koca Generaller...

Son Dakika Güncel Haberler

O Sözler Mahkeme Başkanını Çıldırttı! Koca Koca Generaller...
O Sözler Mahkeme Başkanını Çıldırttı! Koca Koca Generaller... Editör

Muğla 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın duruşması, sanık eski binbaşı Şükrü Seymen'in esasa ilişkin savunmasıyla devam etti.

Binbaşı Seymen, darbe girişiminden bir gün önce, Özel Kuvvetler Tugay Komutanı Tuğgeneral Semih Terzi'nin kendisini arayarak 12 kişilik tim kurma konusunda emir verdiğini anlattı.

FETÖ'CÜ HAİN: VİCDANIM RAHAT

FETÖ'cü hainler savunmalarını yaparken yalan söylemeye devam ediyor. Kendilerine ateş eden güvenlik güçlerinin tecrübesiz olduğunu söyleyen FETÖ'cü hain Seymen, "Bizim kastımız adam öldürmek olsaydı, yaşanan ilk temasta polisleri öldürür, arkamızda onlarca müşteki bırakmazdık.

Sayı, silah, teçhizat, eğitim ve tecrübe farkıyla üstündük. Kastımız adam öldürmek olsaydı, bizim polisle işimiz yok emrini vermezdim. Yaşanan olay sonrasında devlet bütün imkanlarıyla peşimize düştü.

Buna rağmen silahlarımızı araziye bıraktık. Tecrübesiz bir şekilde ateş eden güvenlik güçlerini istesek tabancamızla öldürürdük. Bu suçlamalardan beraatimi istiyorum. Birilerin ölümüne sebep olmadığım için vicdanım rahat" dedi.

HAİN SEMİH TERZİ 12 KİŞİLİK TİM BELİRLEMESİNİ İSTEMİŞ

Binbaşı Seymen, 14 Temmuz tarihinde Özel Kuvvetler Tugay Komutanı Tuğgeneral Semih Terzi'nin kendisini arayarak 12 kişilik tim belirlemesini istediğini anlatarak, FETÖ'cü hain Semih Terzi için rahmet diledi. Sanık FETÖ'cü hain Şükrü Seymen ifadesinde şunları söyledi:

"KENDİMİ KULLANDIRDIM"

"Rahmetli Semih paşanın emrini sorgulayamazdım. Sahte telefon ve hat kullanmadım. Bu hususu kabul etmiyorum. Süreç ilerledikçe anladım ki bizi FETÖ ile bağdaşlaştırmaya çalıştılar.

Ülkenin beyinleri şu an hapishanede. Bunu yapan TSK içerisindeki çetedir. Kendimi kullandırdım. Bizi bu tuzağın içine çekenlere hakkımı helal etmiyorum."

"KOCA KOCA GENERALLER DE Mİ KENDİNİ KULLANDIRDI?"

Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ, "Sana cevap verecek olan kişi burada yok. Algı oluşturuyorsun. Söylediğin şeyler anlamsız. Sen savunmanı yap.

Garip garip şeyler söyleme. Koca koca generaller de mi kendini kullandırdı? Kendini kullandırdığın kişiye sürekli rahmetli diyorsun. Söylediklerinde çelişkiler var" dedi. Duruşma, Seymen'in ifadesi ile sürüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşar İpek ayrıldık diyor, Serengil sevgilisini yalanlıyor
Yaşar İpek ayrıldık diyor, Serengil sevgilisini yalanlıyor
Kaybedenler Kulübü Yolda’nın galasında sevişme rezaleti
Kaybedenler Kulübü Yolda’nın galasında sevişme rezaleti