ABD'de yayımladı! Bütün usulsüzlükleri anlattı

ABD'de yayımladı! Bütün usulsüzlükleri anlattı

Son Dakika Güncel Haberler

ABD'de yayımladı! Bütün usulsüzlükleri anlattı
ABD'de yayımladı! Bütün usulsüzlükleri anlattı Editör
Advert

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) dünya genelinde  ve özellikle ABD'deki faaliyetlerini araştıran Robert Amsterdam, FETÖ'nün  ABD'deki okullarında yaptığı usulsüzlükleri anlattığı "Aldatma İmparatorluğu:  Gülen Sözleşmeli Okul Ağı Üzerine Bir Araştırma" başlıklı kitabını yayımladı. 
 
Hukuk firması Amsterdam & Partners'ın (LLP) sahibi olan Amsterdam,  yazılı bir açıklamayla kitabının piyasaya çıktığını duyurdu.
 
Açıklamada, kitabın 2 yıllık bir çalışma sonucunda ortaya çıktığı ve  FETÖ'nün ABD'deki okullarının "gerçek yüzü"ne ışık tutacağına işaret edildi.
 
Kitapta, FETÖ'nün ABD'deki sözleşmeli okulları aracılığıyla bugüne  kadar yaklaşık 243 milyon dolar "hortumladığı", kamuya açık kaynaklardan yola  çıkarak ortaya konuldu.
 
Ayrıca bu okullarda görev alan FETÖ mensubu 6 bin 504 öğretmene de  H-1B çalışma vizesinin alındığına ve bu kişilerin ABD'de eğitim vermek için  "niteliksiz" olduklarına vurgu yapıldı.
 
Kitapta, ABD genelinde 27 eyalet ve başkent Washington DC'de toplam  FETÖ bağlantılı 199 sözleşmeli okulda yaklaşık 81 bin öğrencinin kayıtlı olduğu  bilgisine yer verildi.

Bu okullardan FETÖ'nün elde ettiği gelirin yıllık 750  milyon doları bulduğuna işaret edildi.
 
FETÖ kurumları arasındaki parasal ilişkiler
 
Kitabının ana amacının ABD vatandaşlarına FETÖ'nün bu ülkedeki  çalışmalarını ve buradaki usulsüzlükleri göstermek olduğunu ifade eden Robert  Amsterdam, söz konusu okullarla FETÖ'nün diğer kurumları arasındaki yakın iş  birliğinin altını çizdi ve bu kurumlar arasındaki finansal ilişkilerden yüklü  miktarlarda para aktarımı gerçekleştirildiğini kaydetti.
 
Amsterdam, temmuz ayında kitabının ön tanıtımını İstanbul'da yapmış ve  ABD'de faaliyet gösteren FETÖ bağlantılı okullarla ilgili usulsüzlükleri  kitabında göz önüne sereceğini anlatmıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyetenin tanınmış ismi Deniz Badrutt intihar etti
Sosyetenin tanınmış ismi Deniz Badrutt intihar etti
Annesinin öldürüldüğü iddia edilen Cenk Eren’den açıklama
Annesinin öldürüldüğü iddia edilen Cenk Eren’den açıklama