ALES başvuruları ne zaman alınacak! ALES başvuru ücreti ne kadar?

Birçok kişi tarafından ALES başvuru işlemlerinin ne zaman başlayacağı merak edilen konular arasında yer alıyordu. Nihayet beklenen haber geldi.

ALES başvuruları ne zaman alınacak! ALES başvuru ücreti ne kadar?
ALES başvuruları ne zaman alınacak! ALES başvuru ücreti ne kadar? Editör

ALES başvuru işlemleri bugün (26.09) itibariyle başlıyor. Başvurular için son tarih ise 4 Ekim olarak belirlendi. Peki, ALES 2017 sonbahar başvuru işlemleri nereden yapılacak, başvuru ücretleri nedir?

19 Kasım’da gerçekleştirilecek olan ALES sınavına başvuru işlemleri bugün itibariyle yapılabiliyor. ÖSYM tarafından ALES’te bazı değişiklikler yapıldığı da açıklandı. Buna göre sınavda çıkacak olan soru sayıları azaltılırken ve puanların geçerlilik süresi 5 yıla çıkarıldı.

ALES başvuru tarihleri 26.09 ile 04.10 arası olarak belirlendi. ALES 2017 için başvuru işlemleri AİS sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. Aday İşlemleri Sistemine T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak girilebiliyor.

Adaylar ÖSYM ALES başvuru işlemlerini sistem üzerinden gerçekleştirdikten sonra sınav ücretini ödeyerek başvuru işlemlerini tamamlamış olacaklar.

Adayların başvuru işlemlerini yapabilmeleri için sistem üzerindeki fotoğraflarının güncel olması gerekiyor. Geçtiğimiz 50 ay içerisinde çekilerek sisteme yüklenmiş olan fotoğraflar başvuruda kabul ediliyor. Fotoğrafları güncel olmayan adaylar ise sadece ÖSYM üzerinden başvuru yapabiliyorlar.

ALES 2017 sınav ücreti ise 90 TL olarak belirlendi. ALES ücretleri, Ziraat Bankası, Akbank, TEB, Halkbank, Kuveyt Türk ve Albaraka Türk bankalarından yapılabiliyor.

ALES’te gerçekleştirilen değişiklikler; sınav süresi 180 dakikada 150 dakikaya indirildi. Sınavlardaki soru sayısı da 160’dan 100’e düşürüldü. Daha önce 4 bölümden oluşan ALES sınavı bundan sonra Sayısal ve Sözel olmak üzere 2 bölümden oluşacak.  

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayhan Gürhan: Annem Gözümün Önünde İntihar Etti
Bayhan Gürhan: Annem Gözümün Önünde İntihar Etti
Ünlü İsim Rihanna Açtı Ağzını Yumdu Gözünü
Ünlü İsim Rihanna Açtı Ağzını Yumdu Gözünü