Son Dakika Güncel Haberler ve Spor, Magazin Haberleri
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Silopi’de kayyım rezaleti…Kosova’daki TİKA okulunda taciz…İhalesiz et skandalı…Haksız tutukluluklar…

30
You can skip to video in 7

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: PLUS
26 İzlenme

Açıklama

İHALESİZ ET SKANDALINI DOĞRULADI
Tarım Bakanı: Yoğunluğumu kullanarak şey yaptınız!...

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ihalesiz et alındığı iddialarını kendisine soran Fox TV muhabirini azarlarken doğruladı.
Gazetecinin ‘ıvır zıvır işler yaptığını’ söyleyerek tehdit eden Pakdemirli, akreditasyon uygulayacağını söyledi.
Fox TV, ihalesiz et alındığı iddialarını geçen günlerde yine Pakdemirli’ye sormak istemiş, bakanın basın müşaviri soruya cevap verilmesini yine engellemişti.

SİLOPİ'DE KAYYIM REZALETİ
'Arsaları AKP’lilere yok pahasına sattı'

Silopi Belediyesi’ne 11 Eylül 2016 tarihinde atanan kayyum, belediyeye ait değerli arsaları farklı tarihlerde piyasa değerinin çok altında iktidar partisi AKP'nin ilçe yöneticileri ve akrabalarına peşkeş çektiği belgeleriyle ortaya çıktı. Satışa çıkarılan imara açık arsalar, pazarlık usulü verildi. Arsaların bedeli ise kendileri tarafından görevlendirilen bir ‘Bedel Tespit Komisyonu’ tarafından düzenlendi. Arsalardan sadece İlçe Otogarı yakınında bulunan ve güncel değeri bir milyon TL olan 2 bin 235 metrekarelik arsa, 26 bin TL’ye verildi.

KOSOVA’DAKİ TİKA OKULU’NDA SKANDAL
Bozdağ’ın açılışın yaptığı okul taciz iddialarıyla çalkalanıyor

AKP iktidarının Kosova’da yaptırdığı ve kurdelasını Bekir Bozdağ’ın kestiği okul tecavüz ve taciz iddialarıyla çalkalanıyor. İddiaya göre, birçok öğretmenin Türkiye’den gönderildiği ve imam hatip lisesi statüsünde olan Alauddin Medresesi’nde 2 öğretmenin kız öğrencileri taciz ettiği ortaya çıktı. Skandal Kosova’da büyük infiale yol açtı. Haberi duyuran ve okulu TİKA yaptırdığına dikkat çeken gazeteci Adelina Sfishta, twitter hesabından ’2 öğretmenin kız öğrencilere cinsel taciz-tecavüz iddiası Kosova eğitim bakanlığını ve savcılığı harekete geçirdi.” sözlerini kullandı.

KANSERLİ VÜCUDU ZULME DAHA FAZLA DAYANAMADI
Eşi tutuklu 3 çocuk annesi hayatını kaybetti

15 Temmuz sonrası tutuklanan Zaman Gazetesi Erzurum Bölge Temsilcisi Ersin Demirci’nin 3 çocuk annesi eşi Hatice Demirci hayatını kaybetti. Hasta iken bile eşinin tahliyesi için çok uğraşan ve tek isteği eşinin tahliyesini görmek olan Hatice Demirci, bir yandan bu süreçte yakalandığı kanser hastalığına karşı mücadele veriyordu. Annelerini kaybeden 3 çocuk ise ortada kaldı. Acı olayı twitter hesabından duyuran İnsan hakları aktivisti HDP milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Eşi tutuklu, 3 cocuk annesi; Hatice Demirci kolon kanseriydi, son günlerinde eşinin tahliyesi için cok uğraşıldı ama nafile…3 cocuk annesiz, kimsesiz kaldı. Tüm bunların uyduruk yargılamalar sonrası olduğunu bilmek, ulkemiz adına ne acı..!” ifadelerini kullandı.

ÇÖLAŞAN, TUTUKLU ANNENİN DRAMINI YAZDI
‘Down sendromlu bebeği, 10 yaşındaki oğluna emanet...’

Cezaevlerinde haksız tutukluluk nedeniyle anneler ve çocuklar mağdur olmaya devam ediyor. Nevşehir’de yargılaması süren, biri down sendrom hastası iki çocuk annesi Banu Çamtosun, kaleme aldığı mektubunda ‘Küçük oğlum Ahmet henüz 29 aylık ve Down Sendrom hastası. Her an bakıma ve anne sevgisine muhtaç. Kalbinde yırtık var. Minik Ahmet’imin yüzde 94 engelli raporunu Nevşehir 2. Ağır Ceza Mahkemesine sunduğum halde tahliye edilmedim. Büyük oğlum 10 yaşında, kardeşine hem annelik hem babalık yapıyor. Çocuklarım benden ayrı. Tutuklu babalarını da 22 aydan bu yana zaten hiç görmediler.’ sözlerini kullandı. Acılı annenin mektubunu köşesine taşıyan Sözcü Gazetesi yazarı Emin Çölaşan, ’Okurken inanın insanlığımdan utandım. Bu dokunaklı ve belgeli mektubu bir kez daha Adalet Bakanlığı‘na, hem de acılı anneyi yargılayan, ancak raporları dosyasında saklamakla yetinen Nevşehir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne ithaf ediyorum… Ve ‘İnsaf edin’ diyorum. Elimden ancak bu kadarı geliyor” değerlendirmesinde bulundu.

https://patreon.com/30artitv
https://twitter.com/30artitv
https://facebook.com/30artitv
https://instagram.com/30artitv

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS